نظرسنجی رویترز نشان داد: سیاست جدید فدرال رزرو تاثیر مهمی بر اقتصاد آمریکا نخواهد داشت


تازه ترین نظرسنجی از اقتصاددانان نشان می دهد سیاست جدید فدرال رزرو آمریکا تاثیر چندان مهمی بر اقتصاد آمریکا نخواهد داشت.جدیدترین نظرسنجی رویترز از اقتصاددانان ارشد حاکی است سیاست جدید فدرال رزرو آمریکا تاثیر مهمی بر اقتصاد این کشور نخواهد داشت.

بر اساس این گزارش فدرال رزرو آمریکا در راهبرد جدید سیاست پولی خود، اهداف تعیین شده درباره تورم را تغییر داده و اعلام کرده است که قصد دارد به حداکثر اشتغال دست یابد ، از طریق اینکه اجازه دهد نرخ تورم به بالاتر از هدف 2 درصدی افزایش یابد. 

فدرال رزرو آمریکا همچنین اعلام کرده است که نرخ بهره طی سال های آینده نزدیک به صفر ثابت باقی خواهد ماند.

ولی نظرسنجی رویترز نشان می دهد نرخ تورم آمریکا امسال به 1.3 درصد سال آینده به 1.5 درصد و سال 2022 به 1.7 درصد خواهد رسید.

بیش از سه چهارم 47 اقتصاددان شرکت کننده در نظرسنجی اعلام کرده اند که تغییر سیاست فدرال رزرو تاثیر چندانی بر اقتصاد آمریکا نخواهد داشت.

علی رغم اجرای بسته محرک مالی بی سابقه، آمارهای جدید نشان می دهد رونق بازار اشتغال تا زمانی که بحران شیوع ویروس کرونا ادامه داشته باشد، کند و آرام است ولی شاخص سهام و قیمت اوراق قرضه دولتی به شدت افزایش یافته است.

در حالی که پیش بینی می شود نرخ بیکاری آمریکا امسال به 8.6 درصد سال آینده به 7.3 درصد و در سال 2022 به 5.6 درصد خواهد رسید، این رقم بسیار بالاتر از 3.5 درصد قبل از شیوع ویروس کرونا است.

پیش بینی می شود اقتصاد آمریکا پس از افت 31.7 درصدی در سه ماه گذشته، در سه ماه جاری با رشد 25 درصدی روبرو خواهد شد و در سه ماه آینده نیز رشد 5.3 درصدی را ثبت خواهد کرد. 

افت اقتصادی آمریکا در سال 2022 میلادی نیز حدود 4.9 درصد خواهد بود.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانهمشاورهبازده سبدمشتریان