تقویم اقتصادی: از بیم و امیدها درباره واکسن کرونا تا آمارهای مهم اقتصادی آمریکا


 

تحلیلگران بین المللی بر این باورند که بازارهای جهانی طی روزهای آینده تحت تاثیر تحولات مربوط به تولید واکسن کرونا، آمارهای مهم اقتصادی آمریکا و مذاکرات برگزیت قرار خواهد داشت.

به گزارش اینوستینگ، نخستین رویداد مهم هفته جاری، بیم و امید سرمایه گذاران بازار سهام درباره تولید واکسن کرونا است. این در حالی است که بسیاری از کشورهای جهان از جمله آمریکا و اروپا با رشد فزاینده موارد ابتلا به ویروس کرونا روبرو شده و تدابیر محدودکننده جدیدی را برای مقابله با این بحران اتخاذ کرده اند.

بر اساس این گزارش انتشار اخبار امیدوارکننده درباره تولید واکسن توسط دو شرکت بزرگ داروسازی جهان تاثیر مثبتی بر شاخص سهام بازارهای بین المللی به خصوص آمریکا داشته است. 

ولی از سوی دیگر تعداد موارد ابتلا به ویروس کرونا در آمریکا به بیش از 12 میلیون نفر رسیده و تعطیلات عید شکرگزاری و سفرهای آتی شهروندان آمریکایی می تواند موجب شیوع گسترده تر این ویروس شود.

دومین رویداد مهم، انتشار آمارهای مهم اقتصادی آمریکا است. شاخص اعتماد مصرف کننده سه شنبه منتشر خواهد شد. روز چهارشنبه نیز آمارهای مهمی مثل هزینه های بخش خصوصی، تولید ناخالص داخلی در سه ماه سوم منتشر خواهد شد. تعداد مدعیان دریافت بیمه بیکاری نیز می تواند تاثیر مهمی بر بازارهای بین المللی داشته باشد. 

فدرال رزرو آمریکا نیز متن مذاکرات نشست اخیر خود را منتشر خواهد کرد. 

سومین رویداد مهم، جمعه سیاه است. در یک سال عادی و معمولی، فروشندگان آمریکایی برای جمعه سیاه آماده می شدند ولی امسال با توجه به بحران کرونا روند حراج و فروش در جمعه سیاه مثل سال های قبل نخواهد بود. پیش بینی می شود امسال خریدهای آنلاین با رشد فزاینده ای روبرو خواهد شد. 

موسسه اقتصادی آکسفورد پیش بینی کرده است که میزان فروش در جمعه سیاه امسال نسبت به سال قبل تنها 0.6 درصد رشد خواهد داشت. 

چهارمین رویداد مهم انتشار شاخص پی ام آی منطقه یورو است. پیش بینی می شود آمارهای اولیه مربوط به فعالیت بخش تجاری منطقه یورو ناامید کننده باشد. شیوع گسترده ویروس کرونا و اعمال تدابیر محدودکننده و قرنطینه ای تاثیر منفی زیادی بر این شاخص داشته است. 

پنجمین رویداد مهم نیز ادامه مذاکرات خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا است. پیش بینی می شود بریتانیا و اتحادیه اروپا در آستانه دستیابی به یک توافق تجاری قرار دارند که از ابتدای ژانویه 2021 اجرایی خواهد شد.

 

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانهمشاورهبازده سبدمشتریان