پیش بینی گلدمن ساش درباره قیمت جهانی نفت تا اواسط 2021


بانک آمریکایی گلدمن ساش پیش بینی کرده است که قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال تا اواسط سال 2021 میلادی به 65 دلار خواهد رسید.به گزارش پلاتس، بانک گلدمن ساش که در پیش بینی قبلی خود اعلام کرده بود قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال تا پایان سال 2021 به بیش از 65 دلار می رسد، در گزارش جدید خود این پیش بینی را 6 ماه زودتر انجام داده است.

بر اساس این گزارش بانک گلدمن ساش بر این باور است که رشد تقاضای جهانی انرژی در پی تولید و توزیع واکسن کرونا و تاخیر احتمالی در افزایش مجدد تولید اوپک عوامل اصلی افزایش قیمت جهانی نفت تا شش ماه نخست امسال خواهد بود. 

عربستان سعودی تصمیم شگفت انگیری گرفته و اعلام کرده است که قصد دارد تولید نفت خود در ماه های فوریه و مارس را یک میلیون بشکه در روز کاهش دهد. جفری کوری رئیس بخش تحقیقات کالا در بانک گلدمن ساش در این باره گفت: با توزیع واکسن کرونا در سراسر جهان، احتمال بازگشت سریع بازار نفت در سه ماه دوم 2021 میلادی به حالت عادی رو به افزایش است و تقاضای جهانی انرژی احتمالا با سرعت بیشتری افزایش خواهد یافت. 

بانک گلدمن ساش در گزارش ماه دسامبر خود پیش بینی کرده بود که قیمت هر بشکه نفت تا پایان سال 2021 میلادی به 65 دلار خواهد رسید. قیمت نفت برنت دریای شمال طی هفته گذشته با رشد 10 درصدی روبرو شده که علت اصلی آن تصمیم اوپک پلاس برای کاهش تولید نفت تا ماه مارس بوده است.

این در حالی است که S&P Global Platts Analytics در ماه دسامبر پیش بینی کرد که قیمت نفت برنت دریای شمال تا پایان سال 2021 به بیش از 50 دلار در هر بشکه خواهد رسید. هفته گذشته نیز بانک یو بی اس سوییس پیش بینی کرد که قیمت نفت برنت تا اواسط سال 2020 به بیش از 60 دلار خواهد رسید. پیش بینی گلدمن ساش نشان می دهد بازار نفت در ماه های جولای تا آوریل با کمبود 1.3 میلیون بشکه عرضه روبرو خواهد شد.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانهمشاورهبازده سبدمشتریان