کاهش پیش بینی رشد اقتصادی آمریکا توسط گلدمن ساکس

کاهش پیش بینی رشد اقتصادی آمریکا

تاثیر کرونا بر اقتصاد آمریکا


یک بانک معتبر آمریکایی کاهش پیش بینی رشد اقتصادی آمریکا در سه ماه نخست و دوم سال 2020 را در برنامه خود قرار داد . به گزارش رویترز، بحران شیوع ویروس کرونا موجب شده تا بانک گلدمن ساکس در تازه ترین گزارش خود پیش بینی درباره رشد اقتصاد ایالات متحده طی سه ماه نخست و دوم 2020 را کاهش دهد.

این بانک آمریکایی پیش بینی کرده است که رشد واقعی اقتصادی آمریکا در سه ماه نخست امسال به صفر درصد خواهد رسید. این رقم در گزارش قبلی این بانک 0.7 درصد اعلام شده بود. برای سه ماه دوم نیز رشد اقتصادی به منفی 0.5 درصد خواهد رسید، این رقم پیش از این صفر درصد اعلام شده بود. ویروس کرونا حتی باعث افت بورس این کشور نیز شده است.

کاهش پیش بینی رشد اقتصادی آمریکا

البته گلدمن ساکس پیش بینی کرده است که رشد اقتصادی ایالات متحده در سه ماه سوم به 3 درصد افزایش یابد، این رقم در گزارش قبلی یک درصد اعلام شده است. این بانک اعلام کرد: انتظار داریم که فعالیت های اقتصادی آمریکا در باقی مانده مارس و آوریل به خاطر نگرانی های مربوط به کرونا به شدت کاهش یابد چرا که این بحران موجب کاهش هزینه ها مثل سفر، تبلیغات و تفریحات و فعالیت رستوران ها خواهد شد.

ویروس کرونا می تواند علاوه بر کاهش شدید هزینه های مصرفی، چرخه تولید و عرضه کالاها را نیز با اختلال جدی روبرو کند. پیش بینی می شود فعالیت های اقتصادی آمریکا پس از آوریل با رونق روبرو شده و در شش ماه دوم با رونق همراه گردد. البته این مساله تا حد زیادی بستگی به کنترل و کاهش سرعت شیوع ویروس کرونا خواهد داشت. پیش بینی گلدمن ساکس این است که رشد اقتصادی ایالات متحده در سه ماه چهارم امسال به 4 درصد خواهد رسید. این رقم پیش از این 2.25 درصد پیش بینی شده بود. به طور کلی رشد اقتصادی ایالات متحده امسال به 0.4 درصد خواهد رسید.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانهمشاورهبازده سبدمشتریان