پیش بینی گلدمن ساکس از قیمت جهانی نفت در سال 2021


بانک معتبر گلدمن ساکس آمریکا در تازه ترین گزارش خود پیش بینی کرده است که قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال در سال 2021 میلادی به بیش از 65 دلار خواهد رسید.به گزارش اویل پرایس، بانک گلدمن ساکس آمریکا پیش بینی کرد: تولید یک واکسن موثر برای مقابله با ویروس کرونا و محدود شدن عرضه از سوی اوپک پلاس می تواند موجب افزایش قیمت نفت در سال 2021 میلادی شود و قیمت هر بشکه نفت برنت در سال آینده را به 65 دلار برساند.

بر اساس این گزارش بانک گلدمن ساکس در عین حال هشدار داده است که تقاضای جهانی نفت به خاطر تشدید تدابیر قرنطینه ای در بسیاری از مناطق جهان به خصوص اروپا با افت 3 میلیون بشکه در روز روبرو خواهد شد.

گلدمن ساکس افزود: اوپک پلاس هنوز یک عامل مهم تعیین کننده برای قیمت جهانی نفت است و اگر اعضای این گروه نتوانند بر سر کاهش تولید نفت طی ماه های آینده به توافق برسند یا هرگونه توافق احتمالی را به درستی اجرا نکنند، قیمت جهانی نفت 5 دلار کاهش خواهد یافت. 

اعضای اوپک پلاس برای کاهش تولید خود با فشار شدیدی از سوی تولیدکنندگان شیل آمریکا روبرو هستند که تولیدشان را افزایش داده اند. 

تعداد دکل های حفاری نفتی در آمریکا طی هفته های اخیر با افزایش چشمگیری روبرو شده است. تنها طی هفته گذشته شرکتهای حفاری آمریکا 10 دکل حفاری جدید را فعال کرده اند. 

موسسه تحقیقاتی BCS Global Markets نیز پیش بینی کرده است که قیمت هر بشکه نفت برنت تا پایان سال 2021 میلادی بالاتر از 50 دلار خواهد بود. 

موسسه مالی Capital Economics نیز پیش بینی کرده است قیمت هر بشکه نفت برنت تا پایان سال آینده به بیش از 60 دلار خواهد رسید. 

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانهمشاورهبازده سبدمشتریان