بانک گلدمن ساش پیش بینی درباره قیمت طلا را افزایش داد


بانک گلدمن ساش آمریکا پیش بینی 12 ماهه خود درباره قیمت جهانی طلا را 11 درصد افزایش داده است.بانک گلدمن ساش پیش بینی کرده است که قیمت جهانی طلا تا 12 ماه آینده به بیش از 2000  دلار خواهد رسید. این بانک امریکایی اعلام کرد: پایین بودن نرخ بهره واقعی و نگرانی درباره ادامه جنگ ارزی مهمترین عوامل افزایش چشمگیر قیمت طلا طی ماه های آینده خواهد بود. 

این تحلیل و پیش بینی در شرایطی منتشر شده است که اقتصادهای مختلف و بازارهای توسعه یافته در حال رهایی از تدابیر قرنطینه ای هستند. 

این بانک سرمایه گذاری پیش بینی خود درباره قیمت طلا تا 12 ماه آینده را از 1800 به 2000 دلار افزایش داده است. این بانک همچنین پیش بینی 3 ماهه خود از قیمت طلا را از 1600 به 1800 دلار رسانده است. پیش بینی شش ماهه بانک گلدمن ساش نیز از 1650 به 1900 دلار افزایش یافته است. تحلیلگران گلدمن ساش بر این باورند که تقاضای سرمایه گذاری برای طلا با رشد بیشتری روبرو خواهد شد که عامل اصلی این مساله، پایین بودن نرخ بهره واقعی و ادامه جنگ ارزی در جهان است. 

از سوی دیگر با لغو تدابیر قرنطینه ای، تقاضای مصرف کننده در اقتصادهای نوظهور نیز افزایش خواهد یافت. تحلیلگران معتقدند، قیمت طلا برای افزایش بیشتر و شکستن سطح مقاومتی 2000 دلار نیازمند افزایش تورم در آمریکا است. اگر تورم در آمریکا به بالاتر از هدف 2 درصدی فدرال رزرو برسد، قیمت طلا به بالاتر از 2000 دلار خواهد رسید. گلدمن ساش پیش بینی خود درباره قیمت نقره تا 12 ماه آینده را نیز 47 درصد افزایش داده و به 22 دلار رسانده است.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانهمشاورهبازده سبدمشتریان