رشد فزاینده مبادلات تجاری چین در ماه آوریل


تازه ترین آمارهای رسمی نشان می دهد صادرات و واردات چین در ماه اوریل عملکرد عالی و فراتر از تصوری داشته است.به گزارش رویترز، صادرات چین در ماه آوریل به طور غیرمنتظره ای افزایش یافته و رشد واردات نیز به بالاترین سطح در ده سال اخیر رسیده است. تحلیلگران معتقدند، افزایش رشد و رونق اقتصادی آمریکا و توقف تولیدات صنعتی و کارخانه ای در سایر کشورهای آسیب دیده از بحران شیوع ویروس کرونا، موجب افزایش تقاضای کالاهای ساخته شده در چین شده است.

صادرات چین نسبت به سال قبل از نظر دلاری 32.3 درصد رشد داشته و به 263 میلیارد دلار رسیده است. کارشناسان اقتصادی رشد 24.1 درصدی صادرات را پیش بینی کرده بودند. صادرات چین در ماه مارس نیز 30.6 درصد افزایش یافته بود. واردات چین نیز در این مدت با رشد 43.1 درصدی روبرو شده که سریعترین رشد از ژانویه 2011 به شمار می رود. این رقم در ماه مارس نیز 38.1 درصد رشد داشت. 

نکته قابل توجه این است که واردات سنگ آهن و مس چین در این مدت به علت افزایش قیمت جهانی با افت 3.5 و 12.2 درصدی روبرو شده است. مازاد تجاری چین نیز در این مدت به 42.8 میلیارد دلار رسیده است. تحلیلگران اقتصادی مازاد تجاری 28.1 میلیارد دلاری را پیش بینی کرده بودند. با این حال تحلیلگران هنوز پیش بینی می کنند که رشد اقتصادی چین در سه ماه دوم امسال کمتر از رکورد 18.3 درصدی در سه ماه نخست خواهد بود.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانهمشاورهبازده سبدمشتریان