آمارهای رسمی نشان می دهد میزان بدهی عمومی بریتانیا برای نخستین بار در تاریخ این کشور به بیش از 2 تریلیون پوند معادل 2.65 تریلیون دلار رسیده است.به گزارش رویترز، افزایش چشمگیر بدهی عمومی بریتانیا فشارها بر وزیر دارایی این کشور را به شدت افزایش داده است. وی پیش از این نیز به خاطر عدم اقدامات کافی و تامین منابع مالی لازم برای حمایت از اقتصاد بحران زده بریتانیا در بحبوحه شیوع ویروس کرونا، زیر فشار قرار داشته است.

بر اساس این گزارش بدهی خالص دولت بریتانیا در ماه جولای به استثنای بانکهای دولتی به بیش از 2.004 تریلیون پوند رسیده است. این بدهی معادل 100.5 درصد تولید اقتصادی بریتانیا و بالاترین رکورد از سال 1961 میلادی است. 

افزایش شدید بدهی ها نشانگر رشد چشمگیر هزینه های دولت انگلیس است. کاهش درآمدهای مالیاتی برای حمایت از کسب و کارهای آسیب دیده از بحران کرونا و اختصاص منابع مالی برای پرداخت بیمه بیکاری و بسته های حمایتی برای شغل های آسیب دیده از کرونا، عامل اصلی افزایش بدهی دولت بریتانیا به شمار می رود. از آغاز بحران کرونا تاکنون بدهی دولت بریتانیا 200 میلیارد پوند افزایش داشته است. تحلیلگران اقتصادی ماه گذشته هشدار دادند که بدهی بریتانیا در سال مالی 2022-2023 میلادی به 2.5 تریلیون دلار خواهد رسید.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانهمشاورهبازده سبدمشتریان