نکات مهم کنفرانس اطلاع رسانی گروه دارویی برکت


📌تولید واکسن کرونا به شکل کامل در شرکت شفا فارمد از شرکت های زیر مجموعه گروه دارویی برکت به ترتیب طراحی و فازهای مطالعاتی و تست های حیوانی را با موفقیت پشت سر گذاشته و نتایج اولیه فاز مطالعات بالینی نیز تا کنون بسیار موفقیت آمیز بوده است. فاز اول مطالعات بالینی انسانی واکسن کوویران برکت تا ١٥ اسفند ماه خاتمه می یابد و در صورت اخذ مجوزهای لازم از وزارت بهداشت فازهای دوم و سوم مطالعات بالینی به صورت همزمان اجرا خواهد شد. همچنین با توجه به شرایط همه گیری بیماری کرونا و در صورت تشخیص وزارت بهداشت و ارائه مجوزهای لازم، مجموع گروه دارویی برکت قادر خواهد بود در تأمین واکسن مورد نیاز جهت واکسیناسیون عمومی قبل از اتمام سال جاری نیز مشارکت نماید. لازم به ذکر است ادغام فازهای مطالعات بالینی و ارائه مجوزهای لازم در خصوص سایر واکسن های عرضه شده در سایر کشورها نیز انجام پذیرفته است. سرمایه گذاری لازم برای ایجاد بزرگترین سایت تولید واکسن در منطقه از جمله تولید انبوه واکسن کرونا به اندازه مورد نیاز کشور و صادرات در این شرکت در حال انجام است و انشاالله فاز اول تولید واکسن کرونا با ظرفیت برآوردی ٢ تا ٣ میلیون دوز در ماه تا بیستم اسفند ماه سال جاری و فاز صنعتی آن با ظرفیت ١٢ تا ١٥میلیون دوز در ماه تا اوایل خرداد ماه سال ١٤٠٠ افتتاح خواهد شد. ظرفیت های مورد نیاز برای تولید١٠٠ تا ١٢٠ میلیون دوز واکسن در سال١٤٠٠ در مجموعه شفا فارمد دیده شده است . شرکت آمادگی و توان پوشش بازار داخل و صادرات به بازارهای منطقه را نیز خواهد داشت .

📌بنا به آخرین مصوبات سازمان غذا و دارو، قیمت در نظرگرفته شده برای داخلی سازی محصولات وارداتی که برای اولین بار تولید میشوند و همچنین واکسن معمولاً ٧٠ درصد قیمت مشابه وارداتی خواهد بود و برآوردها حاکی از حاشیه سود تقریباً ١٥ تا ٢٠درصدی این محصول میباشد.

📌دانش ساخت واکسن کوویران برکت کاملاً بومی و با تکیه بر دانش متخصصان توانمند داخل کشور بوده است. در زمینه تجهیزات و دستگاه های مورد نیاز نیز، بخشی از تجهیزات مورد نیاز برای تولید واکسن در کارخانه شفا فارمد مستقر بوده ضمناً بدلیل ایمن بودن و کارآیی این پلت فرم در دنیا، بسیاری از کشورها بدنبال همکاری در زمینه تولید مشترک بر پایه این پلت فرم می باشند .

توزیع واکسن از طریق سازمان غذا و دارو و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی خواهد بود و همچنین مجموعه گروه دارویی برکت نیز آمادگی دارد جهت همکاری با وزارت بهداشت از طریق پخش البرز اقدام نماید .

📌با توجه به ظرفیت ایجاد شده در مجموعه دارویی برکت ، این مجموعه میتواند کل نیاز داخلی را تأمین نموده و قابلیت صادراتی نیز برای این مجموعه پیش بینی شده است

📌واکسن کوویران برکت، از نوع ویروس کشته می باشد که بر پایه مطالعات و دانش و تخصص دانشمندان ایران پایه ریزی گردیده است و تمامی مراحل، استانداردها و رگولاتوری های دقیق وزارت بهداشت را تا اینجا با موفقیت پشت سر گذاشته است. آزمایشات نشان داده این محصول در مواجهه با ویروس کرونا عملکرد بسیار مطلوبی داشته و اخیراً تست این واکسن بر روی واریانت جدید انگلیسی کووید١٩ نیز با موفقیت صد درصدی سپری شده است. واکسن برکت مشابه نوع چینی بوده و کلیه مزایای آن را نیز دارد .

📌پتانسیل صادرات به کشورهای منطقه برای سالانه حداقل ٥ تا ١٥ میلیون دوز واکسن پس از رفع نیاز داخلی، برآورد گردیده است . کشور های همسایه از پتانسیل بالایی برای دریافت واکسن های ساخت مجموعه برکت برخوردار می باشند. سایر کشورهای متقاضی برای واکسن کوویران برکت نیز با ارسال درخواست های خود امکان بهره مندی از واکسن کرونای مجموعه دارویی برکت را خواهند داشت. تاکنون با چندین کشور مذاکراتی برای صادرات واکسن صورت پذیرفته و سه شرکت آمادگی خود را برای خرید واکسن برکت اعلام نموده اند .

📌مطابق روال سنوات گذشته به منظور حفظ قابلیتهای صنعت استراتژیک دارو انتظار میرود، با افزایش هزینه های تولیدی ناشی از افزایش نرخ ارز، افزایش نرخ محصولات نیز به تناسب تأیید گردد. در سال جاری با توجه به افزایش هزینه های ناشی از نرخ ارز در هر گروه از محصولات، افزایش قیمت ها نیز صورت گرفته و حاشیه سودآوری محصولات تولیدی حفظ گردیده است. انتظار میرود این روند در سال آتی نیز ادامه یابد .

📌پروژه های شرکت بیوسان فارمد که تماماً در حوزه داروهای با تکنولوژی بالا و وارداتی را در بر می گیرد، تقریباً تکمیل گردیده و به زودی شاهد افتتاح پروژه های مذکور خواهیم بود و با توجه به برنامه ریزی های صورت گرفته انشاالله عرضه محصولات این شرکت از سال ١٤٠٠ به صورت تدریجی بازار تحقق خواهد یافت.شرکت سل تک فارمد نیز در حال برنامه ریزی برای افزایش فعالیتها و استفاده حداکثری از پتانسیل های موجود در حوزه سلول درمانی بعنوان یک شرکت فعال در لبه تکنولوژی درمانهای جدید میباشد و در حوزه مبارزه با کرونا نیز دستاوردهای مطلوبی داشته است. در حوزه گیاهان دارویی نیز شرکت هربی فارمد در حال تکمیل پروژه های خود در حوزه فرآوری گیاهان دارویی می باشد .

📌 با ما در کانال تلگرام سبدگردان مانی همراه باشید

📌 @manifunds

📌 با ما در اینستاگرام سبدگردان مانی همراه باشید.

https://www.instagram.com/mani.funds

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانهمشاورهبازده سبدمشتریان