فروش مسکن در آمریکا به پایین ترین سطح خود در 14 ماه اخیر رسید


آمارهای رسمی جدید نشان می دهد فروش مسکن نو در آمریکا در ماه ژوئن به پایین ترین سطح خود در 14 ماه اخیر رسیده است.

به گزارش رویترز، افزایش قیمت مصالح ساختمانی و در نتیجه رشد قیمت املاک، تاثیر زیادی بر کاهش فروش مسکن در آمریکا طی ماه ژوئن داشته است.

بر اساس این گزارش وزارت بازرگانی آمریکا اعلام کرد: فروش مسکن نو طی ماه گذشته با 6.6 درصد کاهش به نرخ سالیانه 676 هزار واحد رسیده است که این پایین ترین رقم از آوریل 2020 میلادی به شمار می رود.

فروش مسکن در آمریکا طی ماه می نیز به نرخ سالیانه 724 هزار واحدی رسیده است. این رقم در گزارش قبلی 769 هزار واحد مسکونی اعلام شده بود. این برای سومین ماه متوالی است که فروش مسکن در آمریکا با کاهش روبرو شده است.

اقتصاددانان پیش بینی کرده بودند که فروش مسکن نو در آمریکا طی ماه ژوئن با رشد 3 درصدی روبرو شده و به نرخ سالیانه 800 هزار واحد برسد.

کارشناسان و تحلیلگران اقتصادی بر این باورند که تا وقتی که مشکلات مربوط به افزایش قیمت مصالح ساختمانی و تورم وجود داشته باشد، فروش مسکن در بازار آمریکا با افزایش روبرو نمی شود.

این در حالی است که صدور مجوز جدید برای ساخت و ساز مسکن در آمریکا نیز در ماه ژوئن به پایین ترین سطح خود در 9 ماه اخیر رسیده است.

شیوع ویروس کرونا که میلیون ها آمریکایی را مجبور به کار در خانه و شرکت در کلاس های آنلاین کرده، موجب رشد فزاینده تقاضا برای مسکن شده ولی رشد قیمت مصالح و سایر هزینه های ساخت و ساز، موجب محدود شدن عرضه در بازار مسکن شده است.

فروش مسکن در آمریکا نسبت به ژوئن سال گذشته نیز 19.4 درصد کاهش داشته است.

میانگین قیمت مسکن در آمریکا نیز طی ماه ژوئن با 6.1 درصد افزایش به 361 هزار دلار رسیده است.

انتهای پیام /

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانهمشاورهبازده سبدمشتریان