بانک گلدمن ساکس پیش بینی درباره رشد اقتصادی آمریکا را کاهش داد


بانک گلدمن ساکس در تازه ترین گزارش خود پیش بینی درباره رشد اقتصادی آمریکا را کاهش داده است.

به گزارش سی ان ان، بانک گلدمن ساکس پیش بینی درباره رشد تولید ناخالص داخلی آمریکا را در سه ماه سوم و چهارم 2021 میلادی کاهش داده است.

بر اساس این گزارش بانک گلدمن ساکس پیش بینی کرده است که رشد تولید ناخالص داخلی آمریکا در سه ماه سوم و چهارم امسال یک درصد نسبت به برآورد قبلی کمتر خواهد بود.

شیوع گونه جدید ویروس کرونا مهمترین تهدید علیه رشد اقتصادی آمریکا طی ماه های آینده به شمار می رود و می تواند هزینه های مصرفی بخش خصوصی را به شدت تحت تاثیر قرار دهد.

شیوع گونه دلتای ویروس کرونا می تواند فشار زیادی را بر رشد اقتصادی آمریکا در شش ماه دوم امسال وارد کند.

پس از بهبود نسبی اوضاع کرونا در آمریکا، مردم این کشور هزینه های زیادی را برای خرید کالاهای مختلف از جمله خودروهای دست دوم، مبلمان و لوازم خانگی اختصاص دادند ولی عاملی که می تواند رشد و رونق اقتصادی این کشور را تضمین کند، افزایش هزینه ها در بخش خدمات خواهد بود.

به نظر می رسد ترس و نگرانی مردم آمریکا از بحران کرونا موجب دوری آنها از بخش خدمات شده است. دو سوم تولید ناخالص داخلی آمریکا را هزینه های مصرفی بخش خصوصی تشکیل می دهد.

بانک گلدمن ساکس در این گزارش پیش ‌بینی خود از رشد تولید ناخالص داخلی در آمریکا را که مهمترین نشانه فعالیت اقتصادی در این کشور است، یک درصد برای سه ماهه سوم و چهارم پایین آورده است.

این بانک رشد اقتصادی آمریکا را برای سه ماهه سوم 8.5 درصد و برای سه ماهه پایانی سال 5 درصد پیش بینی کرده است. این بانک همچنین رشد 6.6 درصدی را برای کل سال جاری میلادی پیش بینی می‌کند.

از ابتدای 2022 سرعت رشد اقتصاد کندتر شده و به سالانه 1.5 تا 2 درصد یعنی همان سطح قبل از بحران کرونا باز می‌گردد.

انتهای پیام /

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانهمشاورهبازده سبدمشتریان