تلاش مشترک هند و چین برای کاهش قیمت جهانی نفت


هند نیز قصد دارد مانند چین با آزاد کردن بخشی از ذخایر راهبردی انرژی خود، به روند نزولی قیمت نفت در بازارهای جهانی کمک کند.

به گزارش اویل پرایس، در حالی که مقام های هندی بارها از کشورهای تولیدکننده نفت خواسته اند تا با افزایش عرضه و صادرات ، اجازه رشد بیشتر قیمت انرژی را ندهند، اکنون دهلی نو اعلام کرده است که قصد دارد نیمی از ذخایر راهبرد ی نفتی خود را بفروشد تا پالایشگاه های این کشور بتوانند نفت را با قیمت پایین تری خریداری کنند.

بر اساس این گزارش هند سومین وارد کننده بزرگ نفت جهان به شمار می رود و ظاهرا با چین همراهی می کند تا با فروش ذخایر راهبردی انرژی خود موجب کاهش قیمت نفت شود، آن هم در شرایطی که قیمت انرژی با افزایش چشمگیری روبرو شده است.

منابع آگاه دولت هند گفته اند که این کشور می خواهد نیمی از ذخایر راهبردی نفتی خود را بفروشد. هند هم اکنون بیش از 36.5 میلیون بشکه ذخایر نفتی در اختیار دارد.

هند بارها از سیاست های اوپک پلاس انتقاد کرده و گفته است که از کاهش مصنوعی تولید برای بالا بردن قیمت نفت حمایت نمی کند.

رشد تقاضای انرژی در هند موجب شده تا همزمان با افزایش قیمت نفت، روند رشد و رونق اقتصادی این کشور با چالش های جدی روبرو شود.

اقدام هند برای فروش نیمی از ذخایر استراتژیک نفتی خود در ابتدا با هدف تامین مالی جهت افزایش ظرفیت این ذخایر صورت گرفت ولی می‌تواند نفت ارزان‌تری را هم در اختیار پالایشگاه‌های این کشور قرار دهد.

چین هم 20 میلیون بشکه از ذخایر استراتژیک نفتی خود را آزاد کرده تا افزایش اخیر قیمت نفت را مهار کند و تورم را تحت کنترل درآورد.

انتهای پیام /

 

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانهمشاورهبازده سبدمشتریان