تاثیر کرونا بر قیمت نفت

قیمت نفت جهانی


پیش بینی مهم بانک آمریکایی درباره آینده قیمت نفت: جنگ قیمت و کرونا سرنوشت بازار را رقم خواهد زد. بانک گلدمن ساکس آمریکا پیش بینی سه ماه دوم و سوم خود از قیمت نفت برنت را به 30 دلار در هر بشکه کاهش داد. با این تفاسیر تاثیر کرونا بر قیمت نفت کاملا مشهود است.

به گزارش پلاتز، بانک گلدمن ساکس پیش بینی کرده است که قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال در سه ماه دوم و سوم امسال به کمتر از 30 دلار خواهد رسید که علت اصلی آن جنگ قیمت بین روسیه و عربستان و افت شدید تقاضای نفت به خاطر ویروس کرونا خواهد بود.

مسکو و تاثیر کرونا بر قیمت نفت :

قیمت نفت و بورس روز دوشنبه پس از آغاز جنگ قیمت بین ریاض و مسکو با بیشترین کاهش از 1991 میلادی روبرو شد. در پی عدم حمایت روسیه از تصمیم اوپک برای کاهش تولید نفت، عربستان سعودی قیمت نفت صادراتی خود را کاهش داده و قصد دارد ظرفیت تولید نفت را نیز از 12 به 13 میلیون بشکه در روز افزایش دهد.

توافق 3 ساله روسیه و اوپک برای کاهش تولید نفت و برقراری ثبات در بازار جهانی نفت، روز جمعه پس از مخالفت مسکو با حمایت از کاهش بیشتر تولید ، عملا با شکست روبرو شده است.

تاثیر کرونا در قیمت نفت

پیش بینی گلدمن ساکس درباره قیمت نفت در سه ماه دوم و سوم امسال بر اساس این فرضیه است که هیچ توافقی بین اوپک و روسیه طی ماه های آینده بر سر کاهش تولید نفت حاصل نشود.

این بانک آمریکایی افزود: کاهش قیمت نفت مشکلات مالی زیادی را برای تولیدکنندگانی که هزینه تولید آنها بالاست ایجاد خواهد کرد، از جمله شیل نفت.

اگر روند نزولی قیمت نفت ادامه یابد، تولید شیل آمریکا در سه ماه سوم 75 هزار بشکه و در سه ماه چهارم 250 هزار بشکه در روز کاهش خواهد یافت.

اگر سیاست تولید نفت طی ماه های آینده تغییر نکند، بازار جهانی با مازاد بیشتر عرضه روبرو خواهد شد و این روند در سال 2021 نیز ادامه خواهد یافت. اگر ذخایر جهانی نفت تا پایان امسال با کاهش روبرو شود، قیمت هر بشکه نفت تا 40 دلار افزایش خواهد یافت.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانهمشاورهبازده سبدمشتریان