رویدادهای مهم و موثر بر بازارهای جهانی طی روزهای آینده


به نظر می رسد جنگ بین روسیه و اوکراین تقریبا همه توجه بازارهای بین المللی را به خود معطوف کرده و امیدواری ناچیزی برای دستیابی به راهکار مسالمت آمیز برای این مناقشه در هفته پیش رو وجود دارد.

در بخش اقتصاد کلان، فدرال رزرو آمریکا و بانک مرکزی انگلیس قصد دارند نرخ بهره را افزایش دهند. سایر اطلاعات مهمی که قرار است منتشر شود عبارتند از خرده فروشی آمریکا، شاخص احساسات اقتصادی ZEW آلمان، شاخص های نیروی کار انگلیس و تولید صنعتی چین.

در آمریکا فدرال رزرو احتمالا چهارشنبه نرخ بهره را 0.25 درصد افزایش خواهد داد که این نخستین افزایش بهره از سال 2018 به شمار می رود.

سرمایه گذاران با دقت پیش بینی های جدید اقتصادی و نرخ بهره و هرگونه ارزیابی و اظهارنظر درباره طرح های بانک های مرکزی آمریکا برای ترازنامه 9 تریلیون دلاری را زیر نظر خواهند داشت.

این در حالی است که چشم انداز تورم و رشد اقتصادی به شدت تحت تاثیر تحریم های روسیه و افزایش چشمگیر قیمت کامودیتی ها قرار داشته است.

سایر آمارهای مهم اقتصادی که قرار است در قاره آمریکا منتشر شود شامل تورم و خرده فروشی کانادا، تصمیم برزیل درباره سیاست پولی و نرخ بیکاری این کشور و رشد تولید ناخالص داخلی شیلی در سه ماه چهارم خواهد بود.

در بریتانیا پیش بینی می شود بانک مرکزی نرخ بهره را برای سومین بار متوالی به میزان 0.25 درصد افزایش داده و آن را به 0.75 درصد برساند. این تصمیم با هدف کنترل نرخ تورم اتخاذ خواهد شد، تورم انگلیس به بیش از 5.5 درصد رسیده که بالاترین سطح در 30 سال اخیر به شمار می رود.

در سایر کشورهای اروپایی نیز، انتظار می رود شاخص سرمایه گذاری آلمان به پایین ترین سطح در دو سال گذشته برسد، آمارهای مربوط به تورم منطقه یورو، فعالیت صنعتی تراز تجاری و رشد دستمزد ، قیمت عمده فروشی آلمان، تراز تجاری سوئیس نیز منتشر خواهد شد.

هفته پیش رو روزهای پرمشغله ای برای آمارهای اقتصادی ژاپن خواهد بود، آمارهای تجارت خارجی، تولید صنعتی ، سفارشات صنعتی بخش خصوصی و نرخ تورم منتشر خواهد شد. بانک مرکزی ژاپن روز جمعه نشست مهمی خواهد داشت.

ترکیه و روسیه نیز قصد دارند طی روزهای آینده درباره نرخ بهره تصمیم گیری کنند.

بانک مرکزی چین نیز احتمالا تسهیلات وام میان مدت را کاهش خواهد داد. آمارهای تولید صنعتی و خرده فروشی چین نیز مورد توجه سرمایه گذاران خواهد بود.

انتهای پیام /

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانهمشاورهبازده سبدمشتریان