شرط مهم برای افزایش تولید شیل نفت آمریکا به 13 میلیون بشکه

موسسه تحقیقاتی ریستاد انرژی در تازه ترین تحلیل خود اعلام کرده است که تولید شیل نفت آمریکا می تواند به رکورد بیش از 13 میلیون بشکه در روز دست یابد.به گزارش پلاتس، تحلیلگران موسسه ریستاد انرژی بر این باورند که شرط لازم برای افزایش تولید شیل نفت آمریکا به 13 میلیون بشکه در روز این است که قیمت جهانی نفت بار دیگر به بالاتر از 60 دلار برسد.

بر اساس این گزارش کاهش فعالیت های حفاری و تولید در سال 2020 و 2021 میلادی می تواند به تدریج قیمت جهانی هر بشکه نفت را به سوی 60 دلار سوق دهد. شرکت های نفتی آمریکایی طی ماه های اخیر زیر فشار ناشی از افت قیمت و کاهش شدید تقاضا بوده اند. 

به اعتقاد تحلیلگران انرژی، احیای مجدد فعالیت ها در صنعت شیل نفت آمریکا نیاز به افزایش قیمت جهانی انرژی دارد. افزایش قیمت نفت موجب خواهد شد تا بازیگران صنعت شیل آمریکا نقدینگی کافی برای سرمایه گذاری در پروژه های جدید حفاری و تولید را داشته باشند. 

شیوع ویروس کرونا و افت شدید تقاضا موجب کاهش سرمایه گذاری در بخش بالادستی صنعت نفت آمریکا شده است. تعداد دکل های حفاری نفت و گاز فعال در آمریکا نیز با 65 درصد کاهش نسبت به اوایل مارس به 835 رسیده است. 

سرمایه گذاری در صنعت نفت آمریکا نیز امسال با 50 درصد کاهش به 100 میلیارد دلار رسیده است. 

برخی تحلیلگران پیش بینی می کنند که سرمایه گذاری در صنعت نفت آمریکا در سال 2022 رونق خواهد یافت و تا اواسط دهه جاری به 155 میلیارد دلار در سال خواهد رسید. پیش بینی می شود تولید نفت آمریکا طی سال آینده کاهش خواهد یافت ولی در سال 2022 این روند بار دیگر صعودی خواهد شد. به نظر می رسد تولید نفت آمریکا تا سال 2024 میلادی به رکورد 13.5 میلیون بشکه در روز خواهد رسید. 

موسسه ریستاد پیش بینی کرده است که میانگین قیمت هر بشکه نفت سبک آمریکا در سال 2021 به 44 دلار خواهد رسید. قیمت نفت آمریکا در بازه زمانی 2022 تا 2025 میلادی نیز در محدوده 60 تا 70 دلار خواهد بود.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانهمشاورهبازده سبدمشتریان