رویدادهای مهم اقتصادی در نخستین هفته دسامبر 2020


تحلیلگران بین المللی بر این باورند که انتشار آمارهای مهم اقتصادی آمریکا طی روزهای آینده یکی از مهمترین رویدادهای موثر بر تحولات بازارهای جهانی خواهد بود.

به گزارش اینوستینگ، نخستین رویداد مهم هفته جاری، گمانه زنی ها درباره زمان توزیع واکسن کرونا و آغاز تزریق این واکسن خواهد بود. اخبار امیدوارکننده درباره توزیع 3 واکسن کرونا موجب شد تا شاخص صنعتی داوجونز به بیش از 30 هزار واحد برسد و سرمایه گذاران به دقت تحولات مربوط به توزیع این واکسن را دنبال کنند. 

نشست فوری مقام های بهداشت و درمان آمریکا برای تصمیم گیری درباره صدور مجوز توزیع و استفاده از واکسن کرونا سه شنبه برگزار خواهد شد. به نظر می رسد سازمان غذا و داروی آمریکا به زودی مجوز استفاده از واکسن کرونا را حداقل برای گروه های پرخطر صادر خواهد کرد.

دومین رویداد مهم، انتشار آمارهای مربوط به نرخ بیکاری و وضعیت اشتغال آمریکا در ماه نوامبر خواهد بود. نگرانی ها درباره شیوع گسترده ویروس کرونا و تدابیر سختگیرانه قرنطینه ای، فشار زیادی را بر بازار اشتغال آمریکا وارد کرده است. 

سرمایه گذاران بین المللی منتظر انتشار آمارهای اشتغال آمریکا در ماه نوامبر هستند. پیش بینی می شود اقتصاد آمریکا طی ماه نوامبر تنها 500 هزار فرصت شغلی جدید ایجاد کرده است. نرخ بیکاری نیز از 6.9 درصد به 6.8 درصد خواهد رسید. اقتصاد آمریکا در ماه اکتبر 638 هزار فرصت شغلی جدید ایجاد کرد.

سومین رویداد مهم، حضور استیون منوشین وزیر خزانه داری و جروم پاول رئیس فدرال رزرو آمریکا در کمیته بانکداری سنا و کمیته خدمات مالی مجلس نمایندگان برای ادای شهادت و توضیحات درباره اقدامات انجام شده برای مقابله با ویروس کرونا و حمایت از رشد و رونق اقتصادی است. 

چهارمین رویداد مهم هفته جاری برگزاری نشست اوپک پلاس است. پیش بینی می شد اوپک و متحدانش از جمله روسیه سطح تولید خود را از ابتدای ژانویه 2 میلیون بشکه در روز افزایش دهند ولی تحلیلگران انرژی بر این باورند که اوپک پلاس در نشست 30 نوامبر خود این تصمیم را حداقل 3 ماه به تعویق می اندازد. 

پنجمین رویداد مهم، انتشار آمارهای تورم منطقه یورو در ماه نوامبر است. پیش بینی می شود نرخ تورم منطقه یورو بار دیگر در این مدت با کاهش روبرو شده و نسبت به مدت مشابه سال قبل 0.2 درصد کاهش یافته است.

 

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانهمشاورهبازده سبدمشتریان