رویدادهای مهم اقتصادی هفته از نگاه تحلیلگران اینوستینگ


تحلیلگران اقتصادی بر این باورند که مذاکرات کنگره آمریکا درباره بسته جدید مالی مربوط به ویروس کرونا و انتشار آمارهای درآمد شرکتهای بزرگ آمریکایی طی روزهای آینده از مهمترین رویدادهای اقتصادی به شمار می رود.به گزارش اینوستینگ، نخستین رویداد مهم هفته جاری، از سرگیری مذاکرات نمایندگان کنگره آمریکا درباره بسته نجات مالی مربوط به ویروس کرونا است. این در حالی است که اقتصاد آمریکا در حال حرکت به سوی یک مرحله حساس و حیاتی از رونق و رشد در پی شیوع ویروس کرونا است.

اعتبار بیمه بیکاری حدود 32 میلیون آمریکایی که به خاطر کرونا بیکار شده اند فقط تا 31 جولای خواهد بود. اگر کنگره آمریکا بر سر بسته نجات مالی جدید به توافق نرسد، زندگی بسیاری از شهروندان این کشور با چالش جدی روبرو خواهد شد. دموکراتها و جمهوریخواهان اختلافات عمیقی درباره رقم بودجه پیشنهادی دارند. 

دومین رویداد مهم هفته، انتشار آمارهای درآمد شرکتهای بزرگ آمریکایی در سه ماه دوم 2020 میلادی است. پیش بینی می شود شرکتهای بزرگ آمریکایی در این مدت با بیشترین کاهش سود از سه ماه پایانی 2008 روبرو می شوند. سومین رویداد مهم، انتشار آمارهای مربوط به تعداد مدعیان دریافت بیمه بیکاری در آمریکا است. شیوع مجدد ویروس کرونا موجب تعطیلی بسیاری از کسب و کارها در کالیفرنیا تگزاس و فلوریدا شده است. اقتصاددانان بر این باورند که به خاطر شیوع موج دوم کرونا، بیکاری در آمریکا به شدت بالا خواهد بود.

چهارمین رویداد مهم، ادامه بحث و مناقشات رهبران اروپایی درباره صندوق رونق اتحادیه اروپا است. آنگلا مرکل صدر اعظم آلمان هشدار داده است که این احتمال وجود دارد که رهبران اروپایی نتوانند برای تشکیل و اجرای دقیق مفاد مربوط به صندوق رونق اتحادیه اروپا به توافق نهایی دست یابند. آلمان و فرانسه به دنبال تشکیل یک صندوق 1.8 تریلیون یورویی برای نجات اقتصاد اروپا از تبعات منفی بحران کرونا هستند، منطقه یورو با بدترین رکود اقتصادی از جنگ جهانی دوم روبرو شده است.پنجمین رویداد مهم هفته جاری نیز انتشار آمارهای شاخص خرید مدیران در آلمان فرانسه و منطقه یورو و بریتانیا است. این آمارها چشم انداز بهتری نسبت به وضعیت اقتصادی اروپا در ماه جولای ترسیم خواهد کرد.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانهمشاورهبازده سبدمشتریان