رویدادهای مهم اقتصادی هفته: گزارش اشتغال آمریکا و بسته محرک مالی جدید کنگره در کانون توجهات بین المللی


تحلیلگران اقتصادی بر این باورند که آمارهای اشتغال آمریکا در ماه جولای و ادامه بحث و جدل های کنگره آمریکا درباره بسته محرک مالی و اقتصادی جدید برای مقابله با تبعات شیوع ویروس کرونا از مهمترین رویدادهای اقتصادی هفته جاری خواهد بود.به گزارش اینوستینگ، وزارت کار آمریکا روز جمعه گزارش اشتغال ماه جولای را منتشر خواهد کرد، پیش بینی می شود اقتصاد آمریکا طی ماه گذشته 1.65 میلیون فرصت شغلی جدید ایجاد کرده است. این رقم در ماه ژوئن به 4.8 میلیون فرصت شغلی رسیده است. 

این گزارش یک روز پس از آن منتشر خواهد شد که آمار تعداد مدعیان دریافت بیمه بیکاری اعلام می شود. آمارهای هفته گذشته نشان می دهد تعداد مدعیان دریافت بیمه بیکاری برای دومین هفته متوالی افزایش داشته است. 

دومین رویداد مهم، بن بست در کنگره بر سر بسته جدید محرک اقتصادی و مالی برای مقابله با تبعات شیوع ویروس کرونا است. سرمایه گذاران منتظر دور جدید مذاکرات نمایندگان کنگره درباره بسته محرک جدید مالی و اقتصادی هستند. ویروس کرونا تاکنون جان بیش از 150 هزار نفر را در آمریکا گرفته است. روز جمعه گذشته میلیون ها آمریکایی کمک مالی فدرال 600 دلار در هفته را که مکمل بیمه بیکاری بوده، از دست دادند. این در شرایطی است که کاخ سفید و کنگره نتوانستند برای تمدید پرداخت کمک مالی به توافق برسند. 

سومین رویداد مهم اقتصادی، انتشار آمارهای درآمدی شرکتهای بزرگ آمریکایی و اروپایی طی روزهای آینده است. تعداد دیگری از شرکتهای مهم آمریکایی و اروپایی قرار است تا پایان هفته جاری گزارش سود و درآمد خود در سه ماه دوم امسال را منتشر کنند. 

چهارمین رویداد مهم، کاهش بهره اوراق قرضه آمریکا است. آمارهای روز پنجشنبه نشان می دهد اقتصاد آمریکا با رکود شدید 32.9 درصدی در سه ماه دوم امسال روبرو شده و این مساله موجب شد تا بهره اوراق قرضه 3 و 5 و 20 ساله خزانه داری آمریکا با افت شدیدی روبرو شود. آمارهای اشتغال و بیکاری ماه جولای می تواند یک چالش بزرگ دیگر برای بهره اوراق قرضه آمریکا باشد. 

هفته گذشته فدرال رزرو آمریکا رونق اقتصادی این کشور را با حل و فصل بحران کرونا پیوند زد. پنجمین رویداد مهم هفته جاری نیز نشست روز پنجشنبه بانک مرکزی انگلیس است. به نظر می رسد نرخ بهره انگلیس در این نشست بدون تغییر خواهد ماند ولی بعید است که بسته محرک مالی 100 میلیارد پوندی که در ماه ژوئن اعلام شده، افزایش یابد.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانهمشاورهبازده سبدمشتریان