نکات مهم کنفرانس اطلاع رسانی گروه دارویی البرز


  • درخواست شرکت های داروسازی با توجه به افزایش نرخ ارز در خرید مواد اولیه و به دنبال آن افزایش بهای تمام شده محصولات دارویی به سازمان غذا و دارو ارائه گردیده است. بخشی از این درخواست ها توسط سازمان با اعمال افزایش نرخ بر روی محصولات پاسخ داده شده است . به هر حال تمامی شرکت های داروسازی و از جمله شرکت های گروه سرمایه گذاری البرز در این خصوص تابع تصمیمات ابلاغی از سازمان محترم غذا و دارو می باشند. در صورت صلاحدید این سازمان ممکن است شاهد افزایش نرخ گروهی دیگر از محصوالت دارویی در فرصت باقیمانده از سال جاری باشیم .
  • متوسط افزایش نرخ دریافتی برای محصولات مکمل و OTC در سال جاری بر اساس افزایش هزینه های تولید و خرید مواد اولیه در این بخش بوده و بدین ترتیب فروش محصوالت دارویی برای شرکت های داروسازی با سیاست حفظ حاشیه سود همراه بوده است.
  • داروی فاویپیراویر در شرکت داروسازی تولید دارو فرموله گردیده است. داروی رمدسیور هم اکنون در مجموعه سبحان انکولوژی به عنوان اولین تولید کننده این دارو در حال تولید می باشد .
  • پروژه بیوسان فارمد در سه فاز پپتید، بیوسیمیالر و واکسن ها طبق آخرین برآوردهای انجام گرفته تا پایان سال جاری افتتاح خواهد شد. پس از آن و با توجه به نوع محصولات این شرکت، فاز کلی نیکال ترایال محصولات پس از توسعه اجرا خواهد شد. این فاز در حدود 9 ماه به طول خواهد انجامید. در 11 ماهه نخست سال جاری ، فروش شرکت بالغ بر 210 میلیارد ریال فروش بوده است.
  • بر اساس آن چه در بودجه سال 1400 دولت آمده است و صحبت های مسئولین دولتی ذیصلاح، ارز مرجع 42،000 ریالی در سال آینده نیز در دستور کار بانک مرکزی جهت تخصیص به شرکت های داروسازی بابت خرید مواد اولیه وجود خواهد داشت. در حال حاضر نیز ارز درخواستی شرکت های داروسازی اگر چه در مواردی با تأخیر اما به هر طریق در اختیار آنها قرار می گیرد و خرید مواد مؤثره شرکت ها ( API ) با ارز دولتی انجام می پذیرد.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانهمشاورهبازده سبدمشتریان