سیگنال مهم برای بازار جهانی انرژی: واردات نفت چین کاهش یافت


آمارهای موسسه آی اچ اس مارکیت نشان می دهد واردات نفت خام چین در ماه سپتامبر نسبت به 4 ماه قبل از آن با کاهش بیشتری روبرو شده است.به گزارش اویل پرایس، موسسه آی اچ اس مارکیت در تازه ترین تحلیل خود نوشت: در حالی که واردات نفت خام آسیا به خاطر افت تقاضا با روند نزولی روبرو شده است، واردات نفت چین نیز طی ماه سپتامبر کمتر از 4 ماه قبل بوده است.

بر اساس این گزارش نفت خام تخلیه شده در بنادر چین طی دو هفته اخیر به کمتر از 8 میلیون بشکه در روز رسیده است که این رقم معادل واردات نفت این کشور طی ماه های آوریل و مارس بوده است. 

با این حال واردات نفت خام چین در سه ماه سوم 2020 میلادی نسبت به ماه های قبل بهتر بوده است. 

چین طی ماه های می و ژوئن مقادیر چشمگیری نفت خام وارد کرده است، پالایشگاه های چین سعی کردند تا از مزیت افت شدید قیمت جهانی نفت بهتری منفعت را کسب کنند. 

با افزایش نسبی تقاضای جهانی نفت در برخی کشورهای جهان و لغو بخشی از تدابیر قرنطینه ای که برای مقابله با شیوع ویروس کرونا وضع شده بود، قیمت نفت نیز بار دیگر با افزایش نسبی روبرو شده است. 

تحلیلگران موسسه آی اچ اس مارکیت بر این باورند که پالایشگاه های چین اکنون برای جذب این حجم سنگین از نفت وارداتی با مشکلات بزرگی روبرو شده اند و نمی توانند خریدارانی را برای فرآورده های پالایشی تولید شده پیدا کنند. 

آمارهای رسمی نشان می دهد واردات نفت سایر کشورهای آسیایی نیز طی ماه سپتامبر نسبت به ماه های قبل کمتر بوده است. واردات کره جنوبی مالزی و تایوان با افت چشمگیری روبرو شده است. 

پیش بینی می شود واردات نفت آسیا طی ماه سپتامبر با افت 8 تا 10 درصدی نسبت به ماه اوت روبرو شود.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانهمشاورهبازده سبدمشتریان