افزایش 90 درصدی واردات مس چین در ماه جولای


آمارهای گمرک چین نشان می دهد واردات مس تصفیه شده این کشور در ماه جولای نسبت به مدت مشابه سال قبل حدود 90 درصد رشد داشته است.به گزارش پلاتس، گمرک چین اعلام کرد: واردات مس تصفیه شده در ماه جولای به بیش از 554979 تن رسیده که نسبت به سال قبل 89.9 درصد و نسبت به ماه قبل از آن 14.2 درصد رشد داشته است.

بر اساس این گزارش برخی از واردکنندگان بزرگ مس در چین از فرصت ایجاد شده برای واردات بیشتر مس در ماه جولای استفاده کرده اند. پنجره آربیتراژ واردات مس در چین در ماه ژوئن باز شد و این بهترین فرصت برای واردکنندگان بوده است.

این گزارش نشان می دهد کل واردات مس تصفیه شده چین در 7 ماه نخست امسال به بیش از 2.5 میلیون تن رسیده که نسبت به مدت مشابه سال قبل 33.7 درصد رشد نشان می دهد. 

پیش بینی می شود واردات مس تصفیه شده چین در ماه اوت کمتر از جولای باشد چرا که پنجره آربیتراژ واردات اکنون بسته شده است. 

آمارهای رسمی نشان می دهد افزایش واردات و کاهش تقاضای داخلی موجب افزایش ذخایر مس در انبارهای چین شده است که این مساله می تواند فشار زیادی را بر قیمت های داخلی طی ماه های آینده وارد کند. 

میزان ذخایر مس در انبارهای بورس شانگهای تا 28 اوت به بیش از 170086 تن رسیده است که نسبت به ذخایر 31 جولای بیش از 10573 تن معادل 6.6 درصد رشد داشته است. 

صادرات مس تصفیه شده چین نیز در ماه جولای به 10436 تن رسیده که نسبت به سال قبل بیش از 67.4 درصد کاهش داشته است. کل صادرات مس تصفیه شده چین نیز در 7 ماه نخست امسال به 133789 تن رسیده که نسبت به سال قبل 37.5 درصد کاهش داشته است. 

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانهمشاورهبازده سبدمشتریان