پیش بینی آژانس بین المللی انرژی از وضعیت تولید نفت در سال 2022


آژانس بین المللی انرژی در تازه ترین گزارش خود پیش بینی کرده است که ۶۰ درصد رشد تولید نفت کشورهای خارج اوپک پلاس در سال 2022 میلادی از سوی آمریکا خواهد بود.

به گزارش اویل پرایس، آژانس بین المللی انرژی پیش بینی کرد کشورهای خارج ائتلاف اوپک پلاس تولید جهانی نفت را در سال 2022 میلادی 3 برابر افزایش خواهند داد و بیشترین سهم متعلق به آمریکا خواهد بود.

بر اساس این گزارش، آژانس بین المللی انرژی افزود: کشورهای خارج اوپک پلاس در سال 2021 میلادی حدود 600 هزار بشکه در روز تولید نفت را افزایش خواهند داد ولی رشد تولید این کشورها در سال 2022 احتمالاً به 1.7 میلیون بشکه در روز خواهد رسید.

این آژانس در ادامه افزود: حدود 60 درصد افزایش تولید نفت کشورهای خارج اوپک پلاس در سال 2022 میلادی مربوط به آمریکا خواهد بود. میانگین تولید نفت آمریکا در 5 ماه نخست امسال به 11.10 میلیون بشکه در روز رسیده که این مساله موجب شده است تا آمریکا بزرگترین تولیدکننده نفت جهان شود.

ائتلاف اوپک پلاس ماه گذشته موافقت کرد 400 هزار بشکه در روز تولید نفت خود را افزایش دهد تا از بازار جهانی انرژی در بحبوحه افزایش تقاضا حمایت کند.

 آژانس بین‌المللی انرژی افزود: تولید نفت اوپک پلاس در ماه جولای با 720 هزار بشکه افزایش،  به 41.7 میلیون بشکه در روز رسیده است.

آژانس بین المللی انرژی در کل عقیده دارد تلاش تولیدکنندگان جهانی نفت برای حمایت از بازار در نهایت باعث عرضه مازاد نفت در اوایل 2022 خواهد شد.

انتهای پیام /

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانهمشاورهبازده سبدمشتریان