هشدار آژانس بین‌المللی انرژی نسبت به رشد فزاینده مصرف زغال سنگ


آژانس بین‌المللی انرژی در تازه ترین گزارش خود نسبت به رشد چشمگیر مصرف زغال سنگ برای تولید برق در جهان هشدار داده است.

کاهش رشد تولید جهانی انرژی
به گزارش اویل پرایس، آژانس بین‌المللی انرژی اعلام کرد: علی‌رغم تلاش‌های صورت گرفته برای کاهش تولید گازهای گلخانه‌ای، رشد فزاینده مصرف زغال‌سنگ در چین، هند و آمریکا می‌تواند تقاضای جهانی برای تولید برق از زغال سنگ را به یک رکورد جدید برساند.
بر اساس این گزارش، پیش بینی می شود تولید برق جهان از زغال سنگ در سال 2021 میلادی با رشد 9 درصدی به 10350 تراوات ساعت برسد.
این رشد ناشی از بهبود سریع وضعیت اقتصادی جهان است که “تقاضای برق را بسیار سریعتر از آنچه که منابع کم کربن می‌توانند تامین کنند، افزایش داده است.”
آژانس بین المللی انرژی در ادامه افزود: تقاضای جهانی زغال سنگ از جمله از سوی صنایعی مانند سیمان و فولاد، ممکن است در سال جاری میلادی با رشد 6 درصدی روبرو شود.
این آژانس هشدار داده است که مصرف زغال سنگ در سال 2021 میلادی از رکورد مصرف در سال‌های 2013 و 2014 فراتر نخواهد رفت، اما ممکن است در سال آینده به بالاترین حد خود برسد.
انتظار می رود چین که بیش از نیمی از زغال سنگ جهان را مصرف می کند، در سال 2021 با رشد 9 درصدی تولید برق جهانی با سوخت زغال سنگ نسبت به مدت مشابه سال گذشته روبرو شود. پیش بینی می شود تولید برق هند نیز در سال جاری 12 درصد افزایش یابد.
انتهای پیام/

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانهمشاورهبازده سبدمشتریان