تحلیل اینوستینگ از 5 رویداد مهم اقتصادی هفته جاری


بررسی رویداد های مهم اقتصادی هفته

در مورد اقتصاد بین الملل

تازه ترین تحلیل اینوستینگ نشان می دهد تشدید تنش های سیاسی و اقتصادی بین آمریکا و چین و انتشار آمارهای مهم اقتصادی ایالات متحده و چین می تواند مهمترین رویدادهای هفته جاری به شمار رود.به گزارش اینوستینگ، نخستین رویداد مهم هفته جاری، تحولات در روابط چین و آمریکا خواهد بود. دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا پس از ناکامی در دستیابی به توافق نهایی با کنگره بر سر بسته نجات اقتصادی ویروس کرونا، روز شنبه دستورات اجرایی را برای تمدید کمک های مالی به خانوارهای آسیب دیده و اقتصاد بحران زده آمریکا امضا کرده است. البته هنوز مشخص نیست که ترامپ چگونه می خواهد منابع مالی لازم برای اجرای این برنامه ها را تامین کند. دموکراتها نیز پیش از این هشدار داده بودند که چنین اقداماتی غیرقانونی است و از ترامپ در دادگاه شکایت خواهند کرد. 

این در شرایطی است که بحران شیوع ویروس کرونا در آمریکا بدتر شده و روابط واشنگتن و پکن نیز به شدت تیره و تار شده است. هفته گذشته ترامپ فعالیت شرکت چینی تیک تاک را ممنوع اعلام کرده است. آمارهای جدید بازرگانی خارجی آمریکا نیز نشان می دهد کسری تجاری این کشور با چین مجددا رو به افزایش بوده است.

دومین رویداد مهم، کاهش ارزش دلار آمریکا است. گرچه آمارهای اشتغال آمریکا که روز جمعه منتشر شد موجب افزایش نسبی ارزش دلار شده است ولی ارزش پول آمریکا در هفته گذشته برای هفتمین بار متوالی کاهش داشته است. اقتصاد آمریکا در ماه ژوئن 1.76 میلیون فرصت شغلی جدید ایجاد کرده است، این رقم گرچه نسبت به برآوردهای اولیه بیشتر بوده ولی نسبت به 4.8 میلیون فرصت شغلی ایجاد شده در ماه ژوئن بسیار کمتر است.

تحلیلگران بر این باورند که روند نزولی ارزش دلار ادامه خواهد یافت به خصوص در برابر یورو، ین و فرانک سوییس. سومین رویداد مهم هفته جاری، انتشار آمارهای اقتصادی آمریکا است. آمارهای تولیدات صنعتی و خرده فروشی روز جمعه منتشر خواهد شد. شاخص اعتماد مصرف کننده در ماه اوت نیز طی روزهای آینده منتشر می شود. 

روز چهارشنبه نیز شاخص قیمت مصرف کننده در آمریکا اعلام می شود. همه این آمارها می تواند به خوبی وضعیت اقتصادی آمریکا را در بحبوحه چالش کرونا نشان دهد.چهارمین رویداد مهم انتشار آمارهای اقتصادی چین است. سرمایه گذاران بین المللی منتظر این هستند تا ببینند آیا روند رشد و رونق اقتصادی چین پس از شیوع ویروس کرونا، پایدار خواهد بود. آمارهای تولیدات صنعتی چین روز جمعه اعلام خواهد شد. پیش بینی می شود تولیدات صنعتی به مدار مثبت بازگشته و خرده فروشی نیز با رشد نسبی روبرو شود.پنجمین رویداد مهم نیز انتشار گزارش های درآمد و سود و زیان شرکتهای بزرگ آمریکایی در بورس وال استریت خواهد بود. تاکنون 82 درصد شرکتهای فعال در بورس وال استریت گزارش های مالی سه ماهه دوم خود را منتشر کرده اند.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانهمشاورهبازده سبدمشتریان