دیدگاه اینوستینگ درباره رویدادهای مهم اقتصادی هفته جاری


تحلیلگران بین المللی بر این باورند که آمارهای تورم آمریکا یکی از مهمترین رویدادهای اقتصادی هفته جاری به شمار می رود.به گزارش اینوستینگ، نخستین رویداد مهم هفته جاری، انتشار آمارهای تورم آمریکا در ماه اوت است که روز جمعه منتشر خواهد شد. به نظر می رسد شانس کمی وجود دارد نرخ تورم آمریکا به این زودی به سطح 2 درصد برسد. شاخص قیمت مصرف کننده نیز احتمالا با رشد 0.2 درصدی نسبت به ماه قبل و افزایش 1.6 درصدی نسبت به سال گذشته روبرو می شود. 

فدرال رزرو آمریکا به تازگی اعلام کرده است که نگران افزایش نرخ تورم به بالاتر از 2 درصد نیست و دستیابی به میانگین تورم را هدف اصلی خود قرار داده است. به این ترتیب فدرال رزرو فعلا قصد دارد نرخ بهره را تا آنجا که می تواند در سطح پایین نگه دارد.تعداد مدعیان بیکاری آمریکا نیز روز پنجشنبه منتشر خواهد شد. 

دومین رویداد مهم هفته جاری، وضعیت بازار سهام آمریکا پس از تعطیلی روز کارگر است. نگرانی های زیادی درباره افزایش حبابی ارزش سهام شرکتها و رونق اقتصادی شکننده وجود دارد. افت شدید 3 شاخص اصلی بورس وال استریت طی روزهای پنجشنبه و جمعه، نگرانی های زیادی را به وجود آورده است. باید دید آیا نوسانات شدید بورس وال استریت طی هفته جاری نیز ادامه خواهد داشت یا نه.

سومین رویداد مهم، نشست بانک مرکزی اروپا در روز پنجشنبه است. این نشست در حالی برگزار می شود که ارزش یورو در برابر دلار برای نخستین بار از سال 2018 به بیش از 1.20 رسید. نرخ تورم منطقه یورو نیز در ماه اوت برای نخستین بار از سال 2016 میلادی منفی شد. هنوز خیلی زود است که بخواهیم درباره تغییر سیاست های پولی بانک مرکزی اروپا اظهار نظر کنیم. 

چهارمین رویداد مهم، مذاکرات برگزیت بین بریتانیا و اتحادیه اروپا است که قرار است سه شنبه در لندن از سرگرفته شود. بعید به نظر می رسد که بن بست فعلی در این مذاکرات از بین برود. 

آمارهای رشد اقتصادی بریتانیا در ماه جولای نیز قرار است جمعه منتشر شود. 

پنجمین رویداد مهم هفته جاری نیز آمارهای تجاری چین است. پیش بینی می شود صادرات چین در ماه اوت برای دومین ماه متوالی با افزایش نسبی روبرو شود. بحران کرونا و کاهش تقاضای جهانی، تاثیر منفی شدیدی بر صادرات چین داشته است.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانهمشاورهبازده سبدمشتریان