مذاکرات ایران و آمریکا قیمت نفت را کاهش داد


قیمت نفت در مبادلات امروز چهارشنبه در بازارهای آسیایی تحت تاثیر 3 عامل مهم با کاهش روبرو شده است.به گزارش پلاتس، پیشرفت در مذاکرات هسته ای ایران و آمریکا، افزایش موارد ابتلا به ویروس کرونا در سراسر جهان به خصوص آسیا و افزایش ذخایر نفت خام آمریکا طی هفته گذشته، 3 عامل مهمی هستند که موجب کاهش قیمت نفت در مبادلات چهارشنبه شده است.

بر اساس این گزارش قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال با 49 سنت کاهش به 66.08 دلار رسیده است. قیمت هر بشکه نفت سبک آمریکا نیز با 50 سنت کاهش به 62.17 دلار رسیده است. آمارهای موسسه آمریکن پترولیوم نشان می دهد ذخایر نفت خام ایالات متحده در هفته گذشته با افزایش 436 هزار بشکه ای روبرو شده است.

افزایش غیرمنتظره ذخایر نفت خام آمریکا در حالی است که موارد جدید ابتلا به ویروس کرونا در هند و ژاپن به طور فزاینده ای رو به افزایش است و این مساله نگرانی های زیادی را درباره تقاضای انرژی در این کشورها ایجاد کرده است. نشانه هایی از پیشرفت مذاکرات هسته ای بین ایران و آمریکا در وین نیز وجود دارد و این پیشرفت می تواند زمینه لازم برای لغو تحریم های انرژی آمریکا علیه ایران را فراهم کند. بازگشت نفت ایران به بازارهای بین المللی می تواند فشار زیادی را بر قیمت انرژی وارد کند.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

خانهمشاورهبازده سبدمشتریان