همکاری ژاپن و اروپا برای کاهش وابستگی به ال ان جی روسیه


ژاپن و اتحادیه اروپا اخیرا توافق کرده اند تا برای دستیابی به امنیت عرضه ال ان جی و کاهش وابستگی به واردات انرژی از روسیه همکاری کنند.

اتحادیه اروپا و ژاپن توافق کردند تا با متنوع سازی منابع تامین انرژی از طریق انجام سرمایه گذاری های لازم ، وابستگی به انرژی روسیه را کاهش داده و زمینه لازم برای تامین ال ان جی مورد نیاز خود را فراهم کنند.

ژاپن و اتحادیه اروپا پس از یک نشست مشترک در شهر توکیو با انتشار بیانیه مشترکی اعلام کردند: با توجه به تحریم های روسیه، ما برای حفظ ثبات در بازارهای جهانی همکاری می کنیم و به تامین امنیت انرژی همدیگر کمک خواهیم کرد، به خصوص در بخش ال ان جی.

این بیانیه افزود: ما به همکاری برای کاهش وابستگی اروپا به انرژی روسیه ادامه خواهیم داد و به دنبال دستیابی به منابع متنوع تامین انرژی خود خواهیم بود.

ژاپن پیش از این اعلام کرده بود که برخی محموله های مازاد ال ان جی خود را به اروپا ارسال خواهد کرد.

اتحادیه اروپا قصد دارد تا سال 2027 کل واردات سوخت فسیلی از روسیه را متوقف کند. اروپا قرار است از اوت امسال واردات زغال سنگ روسیه را ممنوع کند. اروپا پیشنهاد ممنوعیت واردات نفت روسیه تا پایان 2022 را در دست بررسی دارد.

کمیسیون اروپا در ماه مارس اعلام کرد که هدف اصلی ما کاهش تقاضا برای واردات گاز روسیه تا دو سوم حجم فعلی تا پایان 2022 خواهد بود.

روسیه در سال 2021 بیش از 155 میلیارد متر مکعب ال ان جی به اروپا صادر کرده است که این رقم 40 درصد کل تقاضای اروپا را شامل می شود.

انتهای پیام /

 

 

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانهمشاورهبازده سبدمشتریان