آمریکا بزرگترین صادرکننده ال ان جی جهان در سال 2022


جدیدترین تجزیه و تحلیل های اقتصادی نشان می دهد آمریکا در سال 2022 میلادی بزرگترین صادرکننده گاز مایع طبیعی جهان خواهد شد.

به گزارش رویترز، تحلیلگران مسائل انرژی پیش بینی می کنند آمریکا با پشت سرگذاشتن قطر و استرالیا، به بزرگترین صادرکننده ال ان جی جهان در سال 2022 تبدیل خواهد شد و این جایگاه را طی سال های بعدی نیز حفظ خواهد کرد.

بر اساس این گزارش در یک سالی که چین و سایر اقتصادهای بزرگ اروپا و آسیا در تلاش بودند تا گاز مایع کافی را برای گرمایش و نیروگاه های برق خود تامین کنند، آمریکا سرمایه گذاری زیادی را برای افزایش تولید ال ان جی انجام داده و پیش بینی می شود تولید این کشور طی سال های آینده نیز افزایش یابد.

تقاضای جهانی ال ان جی از سال 2015 تاکنون به رکوردهای جدیدی دست یافته است. رشد فزاینده تقاضای آسیا به خصوص چین نقش مهمی در این روند داشته است. بخش مهمی از این عطش سیری ناپذیر تقاضا با صادرات امریکا تامین شده است.

اداره اطلاعات انرژی آمریکا پیش بینی کرده است صادرات ال ان جی این کشور سال آینده به بیش از 11.5 میلیارد فوت مکعب خواهد رسید. این رقم معادل 22 درصد تقاضای جهانی 53.3 میلیارد فوت مکعبی ال ان جی در سال 2022 میلادی است.

پیش بینی می شود آمریکا تا سال 2025 میلادی بزرگترین صادرکننده ال ان جی جهان باقی بماند.

از  ابتدای سال 2021 تاکنون بخش عمده صادرات آمریکا به آسیا بوده به طوری که 13 درصد به کره جنوبی، 13 درصد به چین و 10 درصد به ژاپن بوده است.

انتهای پیام /

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانهمشاورهبازده سبدمشتریان