هشدار بانک جی پی مورگان درباره افت اقتصادی آمریکا در سال 2021


بانک جی پی مورگان در تازه ترین گزارش خود هشدار داده است که اقتصاد آمریکا در سه ماه نخست 2021 میلادی با افت اقتصادی شدیدی روبرو خواهد شد.

به گزارش وبگاه هیل، تجزیه و تحلیل بانک جی پی مورگان نشان می دهد اقتصاد آمریکا در سه ماه نخست 2021 میلادی با افت شدیدی روبرو خواهد شد که علت اصلی آن شیوع ویروس کرونا و اعمال محدودیت های قرنطینه ای از سوی ایالت ها است.

بر اساس این گزارش مایکل فورلی اقتصاددان ارشد بانک جی پی مورگان گفت: این زمستان سخت و طاقت فرسا خواهد بود و ما معتقدیم که اقتصاد بار دیگر در سه ماه نخست 2021 با افت شدیدی روبرو خواهد شد و تولید ناخالص داخلی بیش از یک درصد کاهش خواهد یافت.

آمریکا هم اکنون روزانه با بیش از 160 هزار مبتلای جدید به ویروس کرونا روبرو است که این رقم بسیار بیشتر از تعداد مبتلایان در ماه های مارس و آوریل است. 

در حالی که اقدامات اولیه کنگره و کاخ سفید مانع از افت شدید اقتصادی طی ماه های گذشته شد ولی ناکامی کنگره در تصویب بسته های محرک مالی و اقتصادی بیشتر، موجب کند شدن روند رشد و رونق آمریکا طی ماه های اخیر شده است. 

بانک جی پی مورگان افزود: شیوع ویروس کرونا مهمترین عامل موثر بر شکل گیری چشم انداز اقتصادی آمریکا طی ماه های آینده است. البته سیاست های مالی دولت نیز از اهمیت زیادی برخوردار خواهد بود. 

البته بانک جی پی مورگان امیدوار است که انتظارات مربوط به دستیابی به توافق بر سر بسته محرک اقتصادی یک تریلیون دلاری در اوایل سال 2021 به همراه امیدواری های مربوط به کشف ویروس کرونا موجب خواهد شد تا اقتصاد آمریکا در سه ماه سوم سال آینده به رشد 6.5 درصدی دست یابد و در کل سال 2021 میلادی رشد اقتصادی به 3.4 درصد برسد.

 

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانهمشاورهبازده سبدمشتریان