جدیدترین نظرسنجی کیتکو درباره روند قیمت طلا در روزهای آینده


تازه ترین نظرسنجی کیتکو نشان می دهد تهدید ناشی از فشارهای تورمی می تواند محرک جدیدی برای افزایش قیمت طلا در روزهای آینده باشد.

نرخ بهره منفی آمریکا

در حالی که جروم پاول رئیس فدرال رزرو آمریکا سعی کرده است تا نگرانی های مربوط به افزایش فشارهای تورمی در اقتصاد را کاهش دهد و سرمایه گذاران را آرام کند ولی نظرسنجی کیتکو نشان می دهد که فشارهای تورمی عامل مهمی برای افزایش تقاضا و قیمت طلا در روزهای آینده خواهد بود.

قیمت جهانی طلا بار دیگر وارد کانال حساس 1800 دلاری شده است. جروم پاول اخیرا در اظهاراتی تاکید کرده است که فدرال رزرو آماده است تا کاهش برنامه خرید اوراق قرضه را آغاز کند. وی پیش بینی کرده است که برنامه خرید اوراق قرضه تا اواسط 2022 میلادی پایان خواهد یافت.

وی پیش بینی کرده است که نرخ تورم آمریکا به زودی به کمتر از 2 درصد خواهد رسید.

بسیاری از تحلیلگران بازار بر این باورند که طلا می تواند طی روزهای آینده سطح مقاومتی 1830 دلاری را لمس کند.

در نظرسنجی این هفته 15 تحلیلگر ارشد وال استریت شرکت کردند که از این تعداد 13 نفر معادل 87 درصد پیش بینی کردند قیمت طلا در روزهای آینده افزایش خواهد یافت. 2 نفر دیگر معادل 13 درصد نیز اعلام کردند قیمت طلا تغییر چندانی نخواهد داشت. هیچ یک از تحلیلگران شرکت کننده در نظرسنجی پیش بینی نکرده اند که قیمت طلا در هفته جاری با کاهش روبرو خواهد شد.

در نظرسنجی آنلاین نیز 598 سرمایه گذار شرکت کردند که از این تعداد نیز 360 نفر معادل 60 درصد به افزایش قیمت طلا رای دادند و 134 نفر معادل 22 درصد پیش بینی کردند قیمت طلا با کاهش روبرو می شود و 104 نفر معادل 17 درصد نیز گفتند قیمت طلا در هفته جاری تغییر چندانی نخواهد داشت.

برخی تحلیلگران بر این باورند که اگر طلا بتواند سطح مقاومتی حساس و روانی 1835 دلاری را با قدرت بشکند، هدف بعدی آن دستیابی به سطح قیمتی 2000 دلاری خواهد بود.

البته برخی از تحلیلگران و استراتژیست های بازار نیز معتقدند که افزایش ارزش دلار آمریکا مهمترین و بزرگترین مانع برای ادامه روند صعودی قیمت طلا خواهد بود.

انتهای پیام /

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانهمشاورهبازده سبدمشتریان