تازه ترین نظرسنجی درباره رشد اقتصادی آمریکا تا پایان 2020 میلادی


تازه ترین نظرسنجی و تحقیق فدرال رزرو فیلادلفیا نشان می دهد اقتصاد آمریکا احتمالا در سه ماه سوم 2020 با سرعت بیشتری رشد خواهد کرد ولی چشم انداز رشد اقتصادی و اشتغال در سه ماه چهارم امسال ضعیف تر خواهد بود.به گزارش رویترز، نظرسنجی و تحقیق فدرال رزرو فیلادلفیا حاکی است، اقتصاد آمریکا در سه ماه سوم 2020 میلادی احتمالا به رشد سریعتر و بالاتری دست خواهد یافت ولی چشم انداز رشد اقتصادی و اشتغال آمریکا در سه ماه پایانی امسال و ماه های بعد از آن، همچنان ضعیف خواهد بود.

بر اساس این گزارش نتایج این نظرسنجی و تحقیق از اقتصاددانان ارشد نشان می دهد رشد اقتصادی آمریکا در سه ماه سوم امسال به 19.1 درصد خواهد رسید که این رقم نسبت به پیش بینی قبلی 10.6 درصدی تقریبا دو برابر افزایش نشان می دهد.اقتصاد آمریکا از ماه فوریه تاکنون با رکود روبرو شده است، به طوری که اقتصاد این کشور در سه ماه دوم امسال با افت شدید و کم سابقه 32.9 درصدی همراه شد.

35 اقتصاددان شرکت کننده در این نظرسنجی و تحقیق پیش بینی کرده اند که رشد اقتصادی آمریکا در سه ماه چهارم امسال به شدت افت خواهد کرد و به کمتر از 5.8 درصد خواهد رسید. این رقم در پیش بینی قبلی این بانک حدود 6.5 درصد اعلام شده بود.اقتصاددانان همچنین پیش بینی کردند که نرخ بیکاری آمریکا در سه ماه سوم امسال بیشتر از برآوردهای قبلی کاهش خواهد یافت ولی شغل های کمتری در هر ماه ایجاد خواهد شد.پیش بینی می شود نرخ بیکاری آمریکا در سه ماه سوم 2020 به کمتر از 10 درصد برسد. این رقم در نظرسنجی قبلی 12.9 درصد اعلام شده بود. نرخ بیکاری در سه ماه چهارم امسال نیز به 9.5 درصد می رسد. نرخ بیکاری آمریکا در ماه جولای به 10.2 درصد رسیده بود.

میانگین رشد اشتغال در آمریکا در سه ماه سوم نیز به 2.07 میلیون فرصت شغلی در ماه می رسد. این رقم در نظرسنجی ماه می به 2.33 میلیون فرصت شغلی رسیده بود.پیش بینی می شود در سه ماه چهارم امسال نیز هر ماه کمتر از 400 هزار شغل جدید ایجاد شود.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانهمشاورهبازده سبدمشتریان