گروه بین المللی مطالعات مس از افزایش 0.5 درصدی تولید جهانی مس در ماه ژانویه نسبت به مدت مشابه سال قبل خبر داده است.به گزارش اسکراپ رجیستر ، گروه بین المللی مطالعات مس در تازه ترین گزارش خود اعلام کرد تولید جهانی مس در ماه ژانویه امسال نسبت به سال قبل با رشد 0.5 درصدی روبرو شده است.

بر اساس این گزارش بازار جهانی مس در نخستین ماه سال 2020 میلادی در وضعیت متعادلی قرار داشته است. با این حال ، پس از درنظر گرفتن تغییرات مربوط به ذخایر چین، بازار جهانی مس در ماه ژانویه با مازاد عرضه 65 هزار تنی همراه بوده است.تولید کنستانتره نیز در این مدت تغییری نداشته و تولید حلال الکتروئین نیز با رشد 2 درصدی روبرو شده است. 

تولید مس شیلی در این مدت 0.5 درصد افزایش داشته است، رشد کمتر شرکت کودلکو با افزایش تولید شرکت اسکوندیدا جبران شده است. تولید مس در جمهوری دموکراتیک کنگو و زامبیا نیز در مجموع با افت 5 درصدی روبرو شده و تولید چین نیز 4 درصد کاهش داشته است.

تولید اندونزی نیز 4 درصد کاهش را تجربه کرده است. آمارهای گروه بین المللی مطالعات مس نشان می دهد تولید مس در آمریکا و پرو نیز کاهش یافته است.تولید جهانی مس تصفیه شده نیز در این مدت نسبت به سال قبل 3 درصد رشد داشته است.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانهمشاورهبازده سبدمشتریان