کاهش رتبه اعتباری شرکت های بزرگ نفتی آمریکا


موسسه رتبه بندی اس اند پی در تازه ترین گزارش خود رتبه اعتباری شرکت های بزرگ نفتی آمریکایی را کاهش داده است.به گزارش خبرگزاری فرانسه، موسسه رتبه بندی اس اند پی رتبه اعتباری شرکت های بزرگ نفتی آمریکایی از جمله اگزون موبیل و شورون و کنکوفیلیپس را کاهش داده است که علت اصلی آن افزایش ریسک در صنعت نفت به خاطر نوسانات شدید قیمت و سیاست های اقلیمی است.

موسسه اس اند پی در این گزارش رتبه اعتباری شرکت های اگزون موبیل و شورون را با یک رتبه کاهش به AA- تنزل داده و رتبه اعتباری شرکت کنکوفیلیپس را نیز به A- کاهش داده است.بررسی های موسسه اس اند پی نشان می دهد کل صنعت نفت جهان به خاطر نوسانات شدید قیمت نفت و سیاست های اقلیمی با ریسک های فزاینده ای روبرو شده است. 

موسسه اس اند پی افزود: تغییرات اقلیمی یک خطر جدی برای صنعت نفت جهان به شمار می رود زیرا این امکان وجود دارد سهم سوخت های فسیلی در تامین انرژی جهان طی سال های آینده با کاهش نسبی روبرو شده و سهم انرژی های تجدیدپذیر افزایش یابد. 

موسسه اس اند پی در ادامه افزود: به نظر ما، قوانین سختگیرانه و محدودکننده تر، تغییر ساختاری در نیروهای عرضه و تقاضا در بازار، سیاست های اقلیمی با هدف کاهش تولید گازهای گلخانه ای و کاهش مصرف سوخت های فسیلی تاثیر منفی زیادی بر رتبه اعتباری شرکت های بزرگ نفتی جهان از جمله شرکتهای آمریکایی خواهد داشت. 

سال گذشته 5 شرکت بزرگ نفتی جهان –بریتیش پترولیوم، شورون، اگزون موبیل، شل و توتال، به دلیل افت تقاضا و شیوع ویروس کرونا در مجموع 77 میلیارد دلار درآمد را از دست دادند. پیش بینی می شود افزایش سهم انرژی های تجدیدپذیر در تامین انرژی مورد نیاز جهان طی سال های آینده موجب کاهش حاشیه سود شرکت های نفتی بزرگ طی سال های آینده خواهد شد.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانهمشاورهبازده سبدمشتریان