نکات کنفرانس اطلاع رسانی بانک ملت

نکات مهم کنفرانس اطلاع رسانی بانک ملت

  • بانک ملت در تاریخ 29/12/98 دارای 7 میلیارد دلار تراز مثبت ارزی می باشد میزان مبالغ قابل تسعیر در حال بررسی می باشد.

 

  • سود عملیاتی بانک (سود دریافتی از محل تسهیلات و اعتبارات اعطایی منهای سود پرداختنی به سپرده گذاران) با استناد به گزارشات عملکرد ماهیانه اعلامی در سامانه کدال در سال 1398 بدون لحاظ مالیات حدود 99 هزار میلیارد ریال بوده است.

 

  • اهم برنامه های بانک در سال 1399 عبارتند از افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی، افزایش رشد تسهیلات معادل رشد سپرده ها و فروش اموال مازاد و ارائه محصولات نوین بانکی و توسعه خدمات بانکداری دیجیتال خواهد بود.

نکات کنفرانس اطلاع رسانی بانک ملت

  • موضوع افزایش سرمایه بانک از محل اندوخته تسعیر دارایی ها و بدهیهای ارزی که با عدم پذیرش سازمان بورس و اوراق بهادار مواجه گردیده است به دلیل افزایش سرمایه بانک از محل تجدید ارزیابی داراییهای ثابت فعلا از دستور کار خارج و بعد از خاتمه فرآیند افزایش سرمایه ز محل تجدید ارزیابی داراییها ثابت در هیئت مدیره بانک پیگیری خواهد گردید.

 

  • میانگین سود سپرده ها و تسهیلات ریالی بانک در سال 1398 در گزارشات عملکرد مالی ماهیانه بانک محاسبه و از طریق سامانه کدال در اختیار عموم قرار گرفته که بر این اساس جمع درآمد تسهیلات اعطایی در سال 1398 بالغ بر 246،311 میلیون ریال و جمع سود پرداختنی به سپرده ها بالغ بر 147،315 میلیون ریال و تراز عملیاتی این بانک در سال گذشته 98،995 میلیون ریال بوده است. همچنین برآورد می گردد، منابع ریالی بانک مطابق رشد نقدینگی پیشبینی شده جامعه، افزایش داشته باشد و به تناسب آن سهم درصدی از رشد منابع ریالی به عنوان تسهیلات به مشتریان حقیقی و حقوقی پرداخت گردد.

 

  • تسعیر دارایی ها و بدهی ها ارزی بانک ها بر اساس سیاست ابلاغی بانک مرکزی می باشد که برای سال 1398 به ازای هر دلار 90،000 ریال و یورو 102،000 ریال و سایر ارزا بر اساس نرخ های برابری آنها با یرو محاسبه و انجام خواهد گردید و نرخ نیما یا سایر نرخ های موجود در بازار، مبنای تسعیر ارز نخواهد بود و اثر آن بر سود هر سهم بانک منوط به تهیه و تکمیل صورت های مالی و تصمیم گیری در رابطه با سود آن در اختیار مقام ناظر و سپس مجامع عمومی می باشد.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانهمشاورهبازده سبدمشتریان