بانک مرکزی اروپا: سایه کرونا تا 2022 بر اقتصاد منطقه یورو سنگینی خواهد کرد

بانک مرکزی اروپا هشدار داده است که اقتصاد منطقه یورو تا اواخر 2022 میلادی به رشد و رونقی که سال قبل داشت بازنخواهد گشت. به گزارش رویترز، بانک مرکزی اروپا در تازه ترین گزارش خود اعلام کرد: اقتصاد منطقه یورو شاید در شش ماه دوم امسال به رشد و رونق ناچیزی برسد ولی تا اواخر 2022 میلادی نخواهد توانست به رونق و رشدی که سال 2019 داشت، دست پیدا کند که علت اصلی این مساله شیوع ویروس کرونا و سایه آن بر منطقه یورو خواهد بود.

سایه کرونا بر منطقه یورو

بر اساس این گزارش بانک مرکزی اروپا در نشست روز پنجشنبه گذشته خود سیاست های پولی را تغییر نداد و بار دیگر وعده داده است تا برنامه خرید دارایی ها و اوراق قرضه به ارزش 1.1 تریلیون یورو را طی سال جاری اجرا کند. بانک مرکزی اروپا آمادگی خود را برای اعطای وام به بانکها اعلام کرده است تا بانکهای اروپایی منابع مالی مورد نیاز شرکتها و خانوارهای آسیب دیده از بحران ویروس کرونا تامین کنند.

بانک مرکزی اروپا پیش بینی کرده است که رشد اقتصادی منطقه یورو در سه ماه دوم 2020 با افت 15 درصدی روبرو خواهد شد ولی در شش ماه دوم امسال با یک رشد اقتصادی ناقص مواجه می شود. بانک مرکزی اروپا افزود: نااطمینانی درباره زمان مهار ویروس کرونا موجب خواهد شد تا اقتصاد منطقه یورو حداقل تا 2 سال آینده نتواند به سطح رشد و رونق اقتصادی 2019 دست یابد.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانهمشاورهبازده سبدمشتریان