بزرگترین اقتصاد منطقه یورو وارد رکود شد


آلمان بزرگترین اقتصاد منطقه یورو پس از مواجه شدن با شدیدترین افت اقتصادی از بحران مالی 2009 میلادی، رسما وارد رکود شد. به گزارش رویترز، آمارهای اولیه نشان می دهد اقتصاد آلمان پس از آسیب دیدن از شدیدترین افول فصلی از بحران مالی 2009 میلادی، اکنون رسما وارد رکود شده است. بسیاری از فروشگاه ها و کارخانه ها مجبور شده اند از اواسط مارس تاکنون با هدف مقابله با شیوع ویروس کرونا فعالیت خود را متوقف کنند.

بر اساس این گزارش اقتصاد آلمان در سه ماه نخست 2020 میلادی با افول 2.2 درصدی روبرو شده و اقتصاددانان پیش بینی می کنند این افت و رکود در سه ماه دوم بدتر خواهد بود چرا که قرنطینه سراسری در ماه های آوریل و می نیز ادامه یافته و ضربه بزرگی را به بخش های مختلف اقتصادی وارد کرده است.

اقتصاد منطقه یورو وارد رکود شد

اقتصاد منطقه یورو وارد رکود شد

با این حال به نظر می رسد اوضاع اقتصاد آلمان به مراتب بهتر از فرانسه و ایتالیا است که در سه ماه نخست امسال به ترتیب با افت 5.8 و 4.7 درصدی فعالیت های اقتصادی روبرو شده اند. این مساله بیشتر به خاطر تصمیم 16 ایالت آلمان برای باز نگهداشتن کارخانه ها و تاسیسات ساختمانی و تدابیر بی سابقه محرک مالی و پولی دولت مرکل بوده است.

آمارهای جدید نشان می دهد اقتصاد آلمان در سه ماه پایانی 2019 میلادی نیز با افت 0.1 درصدی مواجه شده و این مساله بیانگر وقوع رکود از نظر فنی در بزرگترین اقتصاد منطقه یورو است. تولید ناخالص داخلی آلمان در سه ماه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل با افت 2.3 درصدی روبرو شده است.

 

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانهمشاورهبازده سبدمشتریان