تازه ترین پیش بینی ها از وضعیت بزرگترین اقتصاد منطقه یورو


وضعیت بزرگترین اقتصاد منطقه یورو

تازه ترین پیش بینی ها از وضعیت بزرگترین اقتصاد منطقه یورو : بانک مرکزی آلمان پیش بینی کرده است که اقتصاد این کشور امسال با افت شدیدی روبرو خواهد شد و حداقل دو سال زمان برای جبران این کاهش شدید رشد اقتصادی نیاز خواهد داشت. به گزارش رویترز، بوندس بانک در تازه ترین تحلیل خود پیش بینی کرد، اقتصاد آلمان در سال 2020 میلادی به خاطر تبعات ناشی از بحران شیوع ویروس کرونا با افت چشمگیری روبرو می شود.

تازه ترین پیش بینی ها از وضعیت بزرگترین اقتصاد منطقه یورو :

بر اساس این گزارش بزرگترین اقتصاد منطقه یورو امسال با افت 7.1 درصدی مواجه خواهد شد. این آمارها چند روز پس از آن منتشر می شود که دولت آلمان با بسته محرک مالی به ارزش 130 میلیارد یورو موافقت کرده است. پیش بینی بوندس بانک اکنون مطابقت بیشتری با چشم اندازهای ارائه شده از سوی دولت و شورای مشاوران و کارشناسان اقتصادی آلمان دارد که پیش از این پیش بینی کردند اقتصاد این کشور امسال 6 تا  7 درصد افت خواهد کرد.

بخش زیادی از اقتصاد آلمان تحت تاثیر شیوع ویروس کرونا و محدودیت های اعمال شده به خاطر قرنطینه کشور قرار گرفته است. بوندس بانک پیش بینی کرده است که رشد اقتصادی تعدیل شده در سال 2021 به 3.2 درصد و در سال 2022 به 3.8 درصد خواهد رسید.

این در شرایطی است که بانک مرکزی اروپا پیش بینی خود درباره رشد تولید ناخالص داخلی منطقه یورو را کاهش داده و اعلام کرده است که تولید ناخالص داخلی کشورهای عضو یورو در سال 2020 با افت 8.7 درصدی روبرو می شود.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانهمشاورهبازده سبدمشتریان