نتایج یک مطالعه و بررسی نشان داد: نیویورک همچنان بزرگترین مرکز مالی جهان است


نتایج یک تحقیق و بررسی جدید نشان می دهد شهر نیویورک با پیشی گرفتن بر شهر لندن همچنان بزرگترین و معتبرترین مرکز مالی جهان به شمار می رود.به گزارش رویترز، شاخص مراکز مالی جهان GCFI که بر اساس تحقیق و بررسی گروه Z/Yen  با مشارکت موسسه توسعه چین از بیش از 8549 کارشناس و متخصص مالی تنظیم شده است، نشان می دهد شهر نیویورک همچنان بزرگترین و معتبرترین مرکز مالی جهان است.

بر اساس این گزارش لندن نیز در فاصله 3 ماه تا خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا، جایگاه خود را به عنوان دومین مرکز مالی بزرگ و مهم جهان تقویت کرده است.

این شاخص مهم بر مبنای معیارها و استانداردهای زیادی از جمله ثبات سیاسی، قوانین محیط زیستی، دسترسی به نیروی کار ماهر، کیفیت زندگی، زیرساختها، دسترسی به سرمایه، نقدینگی بازار ، اعتبار و تنوع فرهنگی تنظیم شده است.

شاخص مراکز مالی جهان نشانگر افزایش اعتماد سرمایه گذاران به مراکز بزرگ و پیشرو مالی دنیا است ولی از سوی دیگر نشانگر کاهش اعتماد به سایر مراکز مالی است. 

نااطمینانی درباره تجارت، ثبات سیاسی، تاثیر اقتصادی شیوع ویروس کرونا موجب نوسانات بیشتری در شاخص مراکز مالی جهان شده است.

روش های جدید انجام کار ، مفهوم مرکز مالی سنتی را با چالش های جدیدی روبرو کرده است. 

این گزارش افزود: شهر شانگهای با پیشی گرفتن بر توکیو در جایگاه سوم قرار گرفته است. هنگ کنگ و سنگاپور نیز در رتبه های پنجم و ششم این جدول قرار دارند. 

گرچه لندن در تازه ترین تحقیق و بررسی فاصله خود را با نیویورک به حداقل ممکن کاهش داده است ولی برخی تحلیلگران بر این باورند که برگزیت می تواند جذابیت پایتخت لندن برای انجام فعالیت های مالی را به شدت کاهش دهد.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانهمشاورهبازده سبدمشتریان