رئیس گروه تجاری Gunvor : تقاضای نفت تا یک سال آینده به سطح 2019 خواهد رسید


رئیس گروه تجاری Gunvor بر این باور است که تقاضای جهانی نفت هم اکنون 5 تا 6 میلیون بشکه در روز کمتر از سطح پیش از بحران ویروس کرونا است.به گزارش رویترز، Torbjorn Tornqvist رئیس گروه تجاری Gunvor در اظهاراتی گفت: تقاضای جهانی نفت الان 5 تا 6 میلیون بشکه در روز کمتر از سطح قبل از بحران ویروس کرونا است و اوپک و متحدانش باید کاهش تولید را طی ماه های آینده نیز حفظ کنند.

بر اساس این گزارش وی افزود: بازار جهانی نفت حداقل تا یک سال آینده به سطوح تقاضای سال 2019 دست نخواهد یافت و اوپک و متحدانش باید حداقل تا سه ماه نخست 2021 میلادی کاهش فعلی تولید را ادامه دهند.

این تحلیلگر ارشد مسائل انرژی اظهار داشت: تولید واکسن نمی تواند واقعیت های موجود را طی 5 تا 6 ماه آینده تغییر دهد. تقاضا هنوز نسبت به سال 2019 رونق پیدا نکرده است. باید حداقل یک سال صبر کنیم. ذخایر جهانی نفت نیز باید طی ماه های آینده با کاهش روبرو شود تا بازار انرژی به ثبات لازم برسد. 

با افت شدید قیمت جهانی نفت و کاهش سود شرکتهای نفتی ، گذار به سوی انرژی های پاک و تجدیدپذیر تسریع شده است. البته در شرایط کنونی انرژی های تجدیدپذیر جایگزین نفت نخواهد شد ولی تا ده سال آینده شرایط تغییر جدی خواهد کرد. 

اجرای تدابیر قرنطینه ای در بسیاری از کشورهای جهان در ماه آوریل موجب شد تا 4 میلیارد نفر از مردم سراسر دنیا قرنطینه شوند و این مساله تاثیر منفی زیادی بر تقاضای جهانی انرژی داشته است.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانهمشاورهبازده سبدمشتریان