هشدار دبیر کل اوپک درباره دوران سخت پیش روی بازار نفت


دبیر کل سازمان اوپک و وزیر نفت امارات نسبت به دوران سختی که در انتظار بازارهای جهانی نفت است، هشدار می دهند.به گزارش پلاتس، محمد بارکیندو دبیرکل اوپک در اظهاراتی گفت: شرایط و لحظات سخت و دشواری در انتظار بازارهای نفت است، آن هم علی رغم توافق اوپک پلاس برای اجرای توافق تاریخی کاهش تولید که از ماه می آغاز شده و قرار است تا جولای تمدید شود. 

بر اساس این گزارش وی در ادامه افزود: ما به همراه شرکای خودمان در کشورهای غیر اوپک ثابت کرده ایم که چندجانبه گرایی و همکاری به خصوص در شرایط امروز بازار جهانی انرژی که درگیر تحولات ژئوپلیتیک زیادی است، کاملا لازم و ضروری است. 2 کشور عضو ائتلاف اوپک پلاس در حال اجرای توافق کاهش تولید به میزان 9.7 میلیون بشکه در روز هستند که از ماه می آغاز شده و قرار است تا جولای ادامه یابد. 

این کاهش تولید به تدریج پس از جولای تا آوریل 2022 میلادی تعدیل خواهد شد. وزرای نفت اوپک پلاس قرار است 15 جولای تشکیل جلسه دهند تا درباره شرایط بازار جهانی انرژی بحث و تبادل نظر داشته باشند. سهیل المزروعی وزیر نفت امارات متحده عربی نیز در اظهاراتی گفت: این شرایط سخت و دشوار برای صنعت نفت همچنان ادامه خواهد داشت ولی بازارهای نفت در حال رونق و بهبود است. 

امارات که سومین تولیدکننده بزرگ نفت اوپک به شمار می رود، در ماه ژوئن 100 هزار بشکه دیگر از تولید خود را کاهش داده است. عربستان سعودی کویت و عمان نیز در حال اجرای توافق کاهش تولید نفت فراتر از تعهدات خود در چارچوب اوپک پلاس هستند. وزیر نفت امارات افزود: هیچ کسی پیش بینی نمی کرد که بازار نفت حتی پس از اجرای توافق کاهش تولید به این سرعت با رشد و رونق روبرو شود. 

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانهمشاورهبازده سبدمشتریان