سازمان کشورهای صادرکننده نفت اوپک در تازه ترین گزارش خود اعلام کرد کشورهای عضو این سازمان درماه اوت ۲۰۲۱ تولید نفت خود به ۲۶.۷۶ میلیون بشکه در روز افزایش دادند.

به گزارش رویترز، اوپک در گزارش ماه سپتامبر خود از افزایش تولید نفت این سازمان خبر داده است.

بر اساس  این گزارش، اوپک افزود: تولید نفت کشورهای عضو این سازمان در اوت 2021 با 150 هزار بشکه افزاایش  به 26.76 میلیون بشکه در روز رسییده است.

در عین حال، میزان پایبندی اعضای اوپک به تعهدات کاهش تولید در ماه اوت به 121 درصد رسیده است، این رقم در در ماه قبل از آن به 115 درصد رسیده بود.

این گزارش افزود: تولید نفت عربستان سعودی (بزرگترین تولیدکننده نفت اوپک) در این مدت به 9.5 میلیون بشکه در روز رسید که نسبت به ماه جولای تقریباً 70 هزار بشکه در روز افزایش داشته است.

کشورهای اوپک پلاس از ماه می تاکنون تولید خود را افزایش داده اند. عراق در ماه اوت با افزایش 90 هزار بشکه‌ ای تولید خود را به 4.1 میلیون بشکه در روز رساند.

تولید نفت امارات متحده عربی نیز 55 هزار بشکه افزایش یافته و به 2.8 میلیون بشکه در روز رسیده است و آنگولا نیز با افزایش 43 هزار بشکه‌ ای به 1.1 میلیون بشکه در روز رساند.

تولید نفت نیجریه نیز 114 هزار بشکه در روز کاهش یافت و به 1.27 میلیون بشکه در روز رسید ، تولید نفت کنگو نیز با کاهش 14 هزار بشکه ای، تولید نفت این کشور به 249 هزار بشکه در روز رسید.

توافق اوپک پلاس برای کاهش تولید نفت شامل 10 کشور از 13 کشور عضو اوپک می‌شود چرا که ایران، لیبی و ونزوئلا از این محدودیت‌ها معاف هستند.

در ماه اوت، تولید کشورهای عضو این توافق بالغ بر 22.59 میلیون بشکه در روز در مقابل 23.286 میلیون بشکه در روز اعلام شده در شرایط توافق بود. در مجموع، در ماه اوت، 10 کشور عضو اوپک موفق شدند 4.1 میلیون بشکه در روز را به جای 3.397 میلیون بشکه در روز از بازار خارج کنند. بنابراین، شرایط معامله به میزان 121 درصد محقق شد.

طبق قوانین فعلی، کشورهای اوپک تولید نفت خود را 400 هزار بشکه در روز افزایش می‌دهند. این برنامه تا اکتبر به قوت خود باقی است. تصمیم برای ماه نوامبر در نشست وزیران در تاریخ 4 اکتبر گرفته می‌شود.

انتهای پیام/

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانهمشاورهبازده سبدمشتریان