تولید نفت اوپک در ماه جولای بار دیگر افزایش یافت


جدیدترین آمارها نشان می دهد تولید نفت سازمان اوپک در ماه جولای با رشد یک میلیون بشکه در روز روبرو شده است.به گزارش رویترز، در حالی که عربستان سعودی و سایر کشورهای نفت خیز خلیج فارس کاهش داوطلبانه تولید نفت خود را پایان داده اند، تولید نفت اوپک در ماه جولای بار دیگر با افزایش یک میلیون بشکه در روز روبرو شده است.

بر اساس این گزارش تولید نفت 13 کشور عضو اوپک در ماه جولای به بیش از 23.32 میلیون بشکه در روز رسیده که نسبت به ژوئن 970 هزار بشکه افزایش داشته است. تولید اوپک در ماه ژوئن به پایین ترین سطح خود از سال 1991 میلادی رسیده بود.

اوپک و متحدانش در ماه آوریل بر سر کاهش چشمگیر تولید نفت به توافق رسیده بودند. بحران ویروس کرونا موجب افت شدید تقاضای جهانی انرژی شده است. البته لغو تدابیر قرنطینه ای و کاهش تولید موجب شد تا قیمت جهانی نفت بار دیگر به بالاتر از 40 دلار در هر بشکه برسد. 

قیمت نفت در ماه آوریل به کمتر از 16 دلار رسید که پایین ترین رقم در 21 سال اخیر به شمار می رود.اوپک پلاس توافق کرد تا از ابتدای ماه می روزانه 9.7 میلیون بشکه از تولید خود را کاهش دهد.افزایش تولید اوپک در ماه جولای بیشترین رشد تولید این سازمان از آوریل به شمار می رود. به منظور حمایت از تصمیم اوپک پلاس، عربستان سعودی کویت و امارات وعده دادند تا 1.18 میلیون بشکه بیشتر از تعهدات خود تولید نفت را کاهش دهند.

تولید نفت عربستان سعودی در ماه جولای با 850 هزار بشکه افزایش به بیش از 8.4 میلیون بشکه در روز رسیده است. تولید نفت ایران و لیبی در ماه جولای بدون تغییر بوده ولی تولید ونزوئلا کاهش یافته است. این 3 کشور به علت تحریمهای بین المللی از کاهش داوطلبانه تولید در چارچوب اوپک پلاس مستثنی شده اند.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانهمشاورهبازده سبدمشتریان