تولید اوپک به بالاترین سطح در 15 ماه گذشته رسید


آمارهای جدید نشان می دهد تولید نفت اوپک در ماه ژوئیه به بالاترین سطح در 15 ماه اخیر رسیده است.

به گزارش رویترز، افزایش تولید اوپک پلاس و اقدام عربستان در توقف کاهش داوطلبانه تولید موجب شده است تا تولید اوپک در ماه جولای به 26.72 میلیون بشکه در روز برسد که این رقم بالاترین رکورد از آوریل 2020 میلادی به شمار می رود.

بر اساس این گزارش تولید اوپک نسبت به ماه قبل 610 هزار بشکه افزایش داشته است. تولید نفت اوپک از ژوئن 2020 تاکنون به جز فوریه امسال روند صعودی داشته است.

بهبود شرایط اقتصاد جهانی موجب رشد تقاضا برای نفت شده و این مساله اوپک پلاس را بر آن داشته است تا تولید خود را به تدریج افزایش دهد. در حالی که قیمت نفت به بالاترین سطح خود در دو سال و نیم اخیر رسیده، تولید اوپک پلاس از ماه اوت تاکنون افزایش یافته است.

بر اساس توافق اوپک پلاس، تولید نفت اوپک 360 هزار بشکه در روز در ماه جولای نسبت به ماه قبل از آن افزوده شده است و عربستان هم قول داده در راستای طرح خود برای توقف کاهش تولید داوطلبانه، 400 هزار بشکه دیگر به تولید خود اضافه کند.

بررسی رویترز نشان می دهد تعهد اعضای اوپک به قرارداد کاهش تولید 115 درصد بوده است. این رقم در ماه قبل به 118 درصد رسیده است.

عربستان460 هزار بشکه در روز تولید خود را در این ماه افزایش داده که بیشترین افزایش تولید در میان اعضای اوپک است.

پس از عربستان، امارات با 40 هزار بشکه در روز بیشترین افزایش تولید را داشته است. کویت و نیجریه هم 30 هزار بشکه به تولید خود افزوده‌اند و تولید نفت عراق، دومین تولیدکننده بزرگ اوپک، تنها 20 هزار بشکه بالا رفته است.

انتهای پیام /

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانهمشاورهبازده سبدمشتریان