سیگنال مهم بانک مرکزی چین برای اقتصاد جهان


بانک مرکزی چین اعلام کرده است که سیاست های انبساطی و انعطاف پذیر پولی خود را در شش ماه دوم امسال نیز ادامه خواهد داد.

the palace museum with sunset glow in beijing,China

به گزارش رویترز، بانک مرکزی چین با هدف حمایت از رشد اقتصادی و توسعه اقتصاد دیجیتال قصد دارد سیاست های انبساطی و انعطاف پذیر پولی خود را در شش ماه دوم 2021 میلادی نیز ادامه دهد.

بر اساس این گزارش گرچه اقتصاد چین که توانسته بود از تاثیرات منفی بحران شیوع ویروس کرونا رهایی یابد ولی آمارهای جدید نشان می دهد بهبود اوضاع اقتصادی این کشور نیز رو به افول است.

آمارهای رسمی جدید حاکی است فعالیت های کارخانه ای چین در ماه جولای با پایین ترین نرخ رشد در 17 ماه اخیر روبرو شده است. سفارشات جدید صادراتی شرکت ها و کارخانه های چینی نیز در ماه جولای برای سومین ماه متوالی با کاهش همراه شده است.

سرکوب های قانونی علیه طیف گسترده ای از شرکت های خصوصی چین نیز طی ماه های اخیر موجب شده تا بسیاری از این شرکت ها آینده مبهمی از نظر فعالیت های تجاری داشته باشند.

بانک مرکزی چین ضمن تاکید بر اتخاذ سیاست های انبساطی و انعطاف پذیر پولی در شش ماه دوم امسال، افزود: قانونمند کردن فعالیت در بازار ارزهای مجازی یکی از مهمترین اولویت های ما خواهد بود.

بانک مرکزی چین افزود: ما بر حفظ ثبات در سیاست های کلان پولی در شش ماه دوم متمرکز خواهیم بود و حجم گسترده ای از نقدینگی را تزریق نخواهیم کرد.

بانک مرکزی چین تاکید کرده است که قصد دارد نرخ برابری یوان در برابر ارزهای معتبر بین المللی را در یک محدوده متعادل و منطقی نگه دارد.

انتهای پیام /

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانهمشاورهبازده سبدمشتریان