جدیدترین نظرسنجی رویترز درباره قیمت نفت تا پایان 2021


تازه ترین نظرسنجی رویترز از تحلیلگران اقتصادی نشان می دهد قیمت جهانی هر بشکه نفت تا پایان سال 2021 میلادی به بیش از 70 دلار خواهد رسید.

این نظرسنجی حاکی است بهبود اوضاع اقتصادی جهان و احتمال پایین بازگشت ایران به بازار جهانی انرژی موجب خواهد شد تا قیمت هر بشکه نفت تا پایان امسال به حدود 70 دلار برسد.

بر اساس این گزارش کارشناسان اقتصادی و تجار بین المللی هشدار می دهند که شیوع گونه های جدید ویروس کرونا می تواند مانع جدی برای هر گونه افزایش قیمت جهانی نفت باشد.

شرکت کنندگان در این نظرسنجی پیش بینی کردند قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال به طور میانگین تا پایان امسال به 68.76 دلار خواهد رسید که این رقم بیشتر از برآورد ماه ژوئن یعنی 67.48 دلار در هر بشکه است. میانگین قیمت هر بشکه نفت برنت از ابتدای امسال تاکنون به 66.57 دلار رسیده است.

کارستن منکه، تحلیلگر موسسه سرمایه گذاری جولیوس بائر در این باره گفت: فراز و نشیب های مربوط به موج شیوع ویروس کرونا طی ماه های باقی مانده سال 2021، بیشتر بر احساس حاکم بر بازار نفت تاثیر خواهد داشت تا عوامل موثر بر عرضه و تقاضا زیرا انتظار نداریم سیاست گذاران قوانین و اقدامات قرنطینه ای سخت و گسترده اعمال کنند.

سازمان کشورهای صادرکننده نفت ، اوپک و هم پیمانانش، موسوم به اوپک پلاس در اوایل ماه جولای پس از اینکه قیمت نفت به بالاترین رقم در 2 سال و نیم اخیر رسید، توافق کردند تا عرضه نفت را از ماه آگوست تا دسامبر 2021، دو میلیون بشکه در روز افزایش دهند.

فرانک شالنبرگ، تحلیلگر موسسه سرمایه گذاری LBBW  نیز گفت: با توجه به افزایش تولید اوپک پلاس، احتمال افزایش تولید نفت آمریکا در نیمه دوم سال 2021 وجود دارد و هنوز ویروس کرونا تهدیدی برای تقاضای نفت به شمار می رود. من فکر می کنم 70 دلار در هر بشکه سطح واقعی و حقیقی برای قیمت نفت است.

رویترز در پایان نوشت: قیمت نفت احتمالا امسال به علت تاخیر در بازگشت نفت ایران به بازار که در انتظار لغو تحریم های آمریکاست، تقویت خواهد شد.

انتهای پیام /

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانهمشاورهبازده سبدمشتریان