شورای جهانی طلا : تقاضای طلا هنوز به طور کامل از بحران کرونا رهایی نیافته است


شورای جهانی طلا در تازه ترین گزارش خود اعلام کرده است که تقاضای طلا در سه ماه دوم امسال به بالاترین سطح فصلی خود در یک سال گذشته رسیده است.

به گزارش رویترز، شورای جهانی طلا ضمن اشاره به افزایش خرید طلا از سوی بانک های مرکزی و سرمایه گذاران اعلام کرد: تقاضای جهانی طلا در سه ماه دوم 2021 میلادی به بالاترین سطح سه ماهه خود در یک سال اخیر رسیده است.

بر اساس این گزارش با این حال تقاضا برای جواهرات طلا هنوز تحت تاثیر بحران کرونا قرار داشته و مصرف طلا در شش ماه نخست امسال به پایین ترین سطح از شش ماه نخست 2008 میلادی رسیده است.

تقاضا برای جواهرات طلا و خرید از سوی بانک های مرکزی جهان از زمان شیوع ویروس کرونا تاکنون با کاهش محسوسی روبرو شده است. بحران کرونا موجب تعطیلی بسیاری از کسب و کارها و کاهش شدید درآمد مردم در کشورهای مختلف شده است.

البته افت تقاضا برای طلا تا حد زیادی با افزایش سرمایه گذاری در آمریکا و اروپا جبران شده است و بسیاری از اروپایی ها و آمریکایی ها در دوران بحران کرونا ترجیح داده اند تا برای حفظ ارزش دارایی و سرمایه های خود در بازار طلا سرمایه گذاری کنند.

شورای جهانی طلا افزود: تقاضای طلا طی سه ماه دوم امسال به 955.1 تن رسیده است، این رقم در مدت مشابه سال قبل به 960.5 تن و در سه ماه دوم 2019 نیز به 1132 تن رسیده بود.

تقاضای طلا در شش ماه نخست امسال نیز به 1833.1 تن رسیده است، تقاضای طلا در مدت مشابه سال قبل به 2044 تن و در سه ماه دوم 2019 نیز به 2195 تن رسیده است.

صندوق های سرمایه گذاری با درآمد ثابت موسوم به ETFs نیز در این مدت ذخایر طلای خود را افزایش داده اند. ذخایر طلای این صندوق ها در شش ماه قبل از آن با کاهش روبرو شده بود.

شورای جهانی طلا پیش بینی کرده است که تقاضای جواهرات در سال 2021 میلادی به کمتر از 1600 تا 1800 تن خواهد رسید.

انتهای پیام /

 

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانهمشاورهبازده سبدمشتریان