پیش بینی امیدوارکننده اوپک درباره تقاضای جهانی نفت در سال 2021


سازمان اوپک در تازه ترین گزارش خود پیش بینی کرده است تقاضای جهانی نفت در سال جاری بیش از 6 میلیون بشکه در روز افزایش خواهد یافت.

به گزارش اویل پرایس، اوپک در جدیدترین گزارش خود پیش بینی کرد تقاضای جهانی نفت امسال با 6 میلیون بشکه افزایش به بیش از 96.5 میلیون بشکه در روز خواهد رسید.

بر اساس این گزارش اوپک امیدوار است که روند سریع واکسیناسیون علیه بیماری کرونا و رشد تقاضای انرژی و سوخت موجب افزایش چشمگیر تقاضای نفت جهان به میزان 5.95 میلیون بشکه در روز شود. این در حالی است که تشدید بحران کرونا در هند چالش بزرگی برای بازار جهانی نفت به شمار می رود.

تحلیلگران اوپک پیش بینی کرده اند که سرعت رشد تقاضای جهانی نفت در شش ماه دوم امسال افزایش خواهد یافت.

البته اوپک در این گزارش پیش بینی خود از تقاضای نفت در سه ماه دوم امسال را 300 هزار بشکه در روز کاهش داده است که علت اصلی آن افت تقاضا در آمریکای شمالی و بحران کرونا در هند و برزیل بوده است.

البته اوپک پیش بینی خود درباره تقاضای نفت در سه ماه سوم و چهارم را به ترتیب 150 و 290 هزار بشکه در روز افزایش داده است.

پیش بینی می شود وضعیت تقاضای انرژی در خاورمیانه و آسیا هم در شش ماه دوم امسال عادی شود. در بین کشورهای توسعه یافته نیز بیشترین رشد تقاضا مربوط به ایالات متحده و در کل آمریکای شمالی خواهد بود ولی تقاضای این منطقه تا پایان سال 2021 به سطح قبل از بحران کرونا نخواهد رسید.

اوپک پیش بینی کرده است تولید نفت کشورهای غیر این سازمان در سال 2021 نسبت به پیش بینی قبلی با افت 230 هزار بشکه در روز روبرو خواهد شد که این مساله به خاطر سرمای شدید تگزاس بوده است.

انتهای پیام /

 

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانهمشاورهبازده سبدمشتریان