چشم انداز رویدادهای مهم اقتصادی هفته از منظر اینوستینگ


تحلیلگران بین المللی بر این باورند که انتشار آمارهای درآمد شرکتهای بزرگ آمریکایی ، نرخ تورم خرده فروشی و مدعیان بیکاری در آمریکا و تحولات مربوط به برگزیت مهمترین رویدادهای اقتصادی هفته جاری خواهد بود.

به گزارش اینوستینگ، نخستین رویداد مهم اقتصادی هفته جاری، انتشار آمارهای درامدی شرکتهای بزرگ آمریکایی است. پس از آنکه آمارهای درآمدی شرکتهای آمریکایی در سه ماه دوم بهتر از انتظارات بود، اکنون بازارهای بین المللی منتظر انتشار آمارهای سه ماه سوم در آستانه انتخابات ریاست جمهوری نوامبر هستند. 

بانکهای بزرگ آمریکایی طی روزهای آینده در شرایطی آمارهای درآمد خود را منتشر می کنند که انتظار می رود پایین بودن نرخ بهره و رکود اقتصادی ناشی از بحران کرونا فشار زیادی را بر سوددهی آنها وارد کرده است.

دومین رویداد مهم هفته، مذاکرات کنگره و کاخ سفید بر سر بسته مالی و اقتصادی ویروس کرونا است، مذاکراتی که طی هفته های اخیر با بن بست جدی روبرو شده است.

نانسی پلوسی رئیس مجلس نمایندگان و استیون منوشین وزیر خزانه داری آمریکا نتوانستند روز جمعه به توافق نهایی بر سر این بسته محرک مالی و اقتصادی دست یابند. بعید به نظر می رسد که کنگره و کاخ سفید پیش از انتخابات نوامبر بتوانند به توافق نهایی دست یابند. 

حدود نیمی از 22.2 میلیون نفری که شغل خود را به خاطر شیوع ویروس کرونا از دست داده اند، هنوز بیکار هستند.

سومین رویداد مهم اقتصادی هفته، سخنرانی تعدادی از مقام های ارشد فدرال رزرو آمریکا درباره تحولات اقتصادی و سیاست های پولی این کشور است. 

آمارهای نرخ تورم و مدعیان بیکاری آمریکا نیز طی هفته جاری منتشر خواهد شد. 

چهارمین رویداد مهم اقتصادی این هفته برگزاری نشست های صندوق بین المللی پول و بانک جهانی به صورت مجازی است. 

صندوق بین المللی پول و بانک جهانی از رهبران گروه 20 خواسته اند تا با استمهال بازپرداخت بدهی کشورهای فقیر موافقت کنند. بیش از 100 کشور جهان خواستار دریافت وام از صندوق بین المللی پول شده اند که ارزش این وام ها بیش از 100 میلیارد دلار است.

هفته گذشته رئیس صندوق بین المللی پول اعلام کرد که این نهاد مالی قصد دارد در گزارش بعدی خود پیش بینی درباره رشد اقتصادی جهان را افزایش دهد.

پنجمین رویداد مهم هفته جاری نیز تحولات مربوط به خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا است. ضرب الاجل تعیین شده از سوی بریتانیا برای دستیابی به توافق تجاری با اتحادیه اروپا، روز پنجشنبه به پایان خواهد رسید. 

این در حالی است که دو طرف هنوز اختلافات زیادی بر سر موضوعات مختلف تجاری دارند.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانهمشاورهبازده سبدمشتریان