پیش بینی پلاتس از وضعیت بازار آلومینیوم چین در سال 2021

واحد تحقیقات اس اند پی پلاتس پیش بینی می کند تقاضا و تولید آلومینا و آلومینیوم چین در سال 2021 میلادی با افزایش بیشتری روبرو خواهد شد.گزارش چشم انداز جهانی پلاتس حاکی است مازاد عرضه می تواند فشار زیادی را بر قیمت آلومینیوم در بازار چین در سال 2021 وارد کند ولی تقاضا و تولید آلومینا و آلومینیوم در این کشور افزایش خواهد داشت.

بر اساس این گزارش 96 درصد شرکت کنندگان در نظرسنجی پلاتس پیش بینی کرده اند که تقاضای آلومینا چین در سال 2021 افزایش خواهد یافت که علت اصلی آن رشد تقاضای کارخانه های تولید آلومینیوم خواهد بود.

در حالی که نیمی از شرکت کنندگان در نظرسنجی پیش بینی کرده اند که قیمت آلومینا در چین در سال 2021 نسبت به سال قبل افزایش نسبی خواهد داشت ولی 46 درصد نیز بر این باورند که قیمت آلومینا تغییر چندانی نخواهد کرد. 

اکثر شرکت کنندگان در نظرسنجی پیش بینی کردند که میانگین قیمت هر تن آلومینا در بازار چین در سال 2021 به 2300 یوان معادل 351 دلار خواهد رسید. بهره برداری از ظرفیت های جدید تولید در داخل و خارج چین موجب خواهد شد تا فشار زیادی بر قیمت آلومینیوم در بازار چین وارد شود. 

پالایشگاه های آلومینای چین در سال 2020 با ظرفیت بسیار پایینی مشغول به کار بوده اند ولی پیش بینی می شود با افزایش مجدد قیمت، ظرفیت تولید آنها نیز با رشد چشمگیری روبرو شود.29 درصد شرکت کنندگان در این نظرسنجی نیز پیش بینی کرده اند که واردات آلومینای چین در سال 2021 افزایش خواهد یافت ولی 25 درصد نیز گفته اند که واردات تغییر چندانی نخواهد داشت. 

همه شرکت کنندگان در این نظرسنجی پیش بینی کرده اند که تولید آلومینیوم چین در سال 2021 افزایش خواهد یافت که عامل اصلی آن افزایش سود شرکتهای تولیدی است. با توجه به افزایش احتمالی قیمت جهانی آلومینیوم طی سال های آینده، سود شرکتهای تولیدی نیز با افزایش فزاینده ای روبرو خواهد شد.  

برخی تحلیلگران بر این باورند که چین در سال 2021 با مازاد عرضه آلومینیوم روبرو می شود.اکثر شرکت کنندگان در نظرسنجی اعلام کرده اند که دیدگاه مثبتی نسبت به قیمت آلومینیوم در سال جاری میلادی دارند و احتمال نمی دهند که قیمت این فلز راهبردی با کاهش شدیدی روبرو شود. اکثر تحلیلگران پیش بینی می کنند  قیمت هر تن آلومینیوم امسال بین 14 تا 17 هزار یوان باشد.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانهمشاورهبازده سبدمشتریان