پیش بینی پلاتس از وضعیت بازار فولاد چین در سال 2021


تازه ترین تحلیل اس اند پی گلوبال پلاتس نشان می دهد صادرات فولاد چین در سال 2021 میلادی به خاطر کاهش تقاضای داخلی و افزایش تقاضای صادراتی، با رشد چشمگیری روبرو خواهد شد.تحلیلگران پلاتس پیش بینی می کنند صادرات فولاد چین در سال 2021 میلادی به بیش از 65 تا 75 میلیون تن خواهد رسید. این رقم در سال 2020 میلادی به 54 تا 55 میلیون تن می رسد. 

به نظر می رسد افت تقاضا در بازار داخلی و رشد فزاینده تقاضای خارجی موجب خواهد شد تا صادرات فولاد چین در سال 2021 میلادی به یک رکورد جدید دست یابد. 

تجزیه و تحلیل پلاتس حاکی است تولید فولاد خام چین در سال 2021 به بیش از 1.068 میلیون تن خواهد رسید، این رقم در سال 2020 به 1.045 میلیون تن می رسد. 

برخی منابع بازار بر این باورند که تقاضا برای فولاد چین از سپتامبر گذشته با بهبود نسبی شرایط اقتصادی جهان با افزایش روبرو شده است ولی هنوز تا دستیابی به سطح تقاضای پیش از آغاز بحران کرونا راهی طولانی در پیش است. 

تحلیلگران اقتصادی بر این باورند که بخش مسکن چین که 35 درصد تقاضای فولاد این کشور را تشکیل می دهد سال آینده با کاهش رشد روبرو خواهد شد زیرا دولت مرکزی محدودیت ها و سختگیری هایی را برای تامین مالی بخش مسکن اجرا خواهد کرد. این مساله موجب فشار بر قیمت فولاد در بازار این کشور خواهد شد به خصوص در شرایطی که ظرفیت تولید فولاد چین در سال آینده همچنان رو به افزایش خواهد بود. 

پلاتس برآورد کرده است که ظرفیت تولید فولاد چین تا پایان 2021 میلادی با 27 میلیون تن افزایش به 1.284 میلیون تن در سال خواهد رسید. 

کاهش درآمدهای دولت چین نیز مانع بزرگی برای ادامه حمایت سیاستگذاران این کشور از بخش مسکن و ساخت و ساز است. پیش بینی می شود سرمایه گذاری در بخش های زیرساختی چین سال آینده با رشد ناچیزی روبرو شود. این رقم در ده ماه نخست 2020 میلادی تنها 0.7 درصد رشد داشته است. میزان درآمدهای دولت چین نیز در این مدت با کاهش 3 درصدی روبرو شده است. 

بخش مسکن و زیرساخت در مجموع 55 درصد تقاضای فولاد چین را تشکیل می دهد.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانهمشاورهبازده سبدمشتریان